Slavia se musí vyrovnat s krátkou pauzou některých reprezentantů a na konci léta navíc bude bojovat o účast v milionářské Lize mistrů. Variant, jak poskládat zálohu, musí mít trenér Jindřich Trpišovský více. Po odchodu Miroslava Stocha by byl pro něj příchod dalšího univerzála vítaný.

Stanciu může nastoupit jako klasická „desítka“, ale dokáže operovat také na kraji. „Jde o hráče s největším fotbalovým potenciálem, který se v české lize objevil. Mám ho zařazeného v kategorii nadstandardních,“ chválil Rumuna kouč.

Kam s ním?

Na krajích zálohy mají v tuto chvíli sešívaní jedničku v Lukáši Masopustovi. I ten má však za sebou kratší přípravu kvůli reprezentačním povinnostem na konci sezony. Nelze tak úplně spoléhat, že bude létat po lajně v každém zápase devadesát minut.

Ideální složení zálohy podle Deníku

Se Stanciuem uprostřed:
Král, Souček
Masopust, Stanciu, Baluta

Se Stanciuem na kraji:
Král, Souček
Stanciu, Ševčík, Masopust

Postranní čáru může pilovat také Jaromír Zmrhal, který však v poslední době ztratil své místo na výsluní právě na úkor Masopusta. Dalším do party je Peter Olayinka. Ofenzivní hráč s cenovkou kolem osmdesáti milionů korun ale zatím nepřesvědčil o tom, že by byl pro Slavii tím pravým, i když mu trenér Trpišovský dával přednost v závěru ročníku před Stochem i Zmrhalem.

Ve středu čekají na šanci Petr Ševčík či Alexandru Baluta, naopak Josef Hušbauer by mohl na příchod rumunského reprezentanta nejvíce doplatit. Fotbalové myšlení má výborné, nicméně rychlostně už nezvládne držet krok v Evropě. I proto Stanciu do Slavie dorazil. Kvalifikace o Ligu mistrů bude prioritou.

Více variant

„Je to typ hráče, kterého v našem mužstvu nemáme. Pokud se chceme vyrovnat Ajaxu nebo Celticu, tedy soupeřům, kteří nás v kvalifikaci o Ligu mistrů mohou čekat, potřebujeme někoho takového,“ prohlásil Trpišovský. „Navíc je v nejlepším fotbalovém věku. Vždyť je mu šestadvacet.“

Stanciu tak ze začátku může pendlovat sestavou, než se základní jedenáctka jakž takž ustálí. Variant ale asi stále zůstane více.