Z podzimního kádru už v červenobílém dresu nebudou pokračovat Fenin, Frejlach a slovenský trojlístek Škutka, Bortel, Čonka. Naopak z hostování se navíc vrátil Tusjak a z juniorky byli do hlavního mužstva povoláni Hrubý s Vyhnalem.

„Jsem rád, že přišli hotoví zkušení hráči," pochvaloval si po úvodním tréninku trenér Slavie Miroslav Koubek. „Akutní věci máme pokryté, možná ještě jeden by bylo optimální číslo," naznačoval příchod dalších posil.

Mluví se o několika cizincích. Z Jihoafrické republiky obránce Keegan Ritchie či záložník Joseph Mensah z Ghany.

Hodil by se i někdo do obrany

Po posílení ofenzivní části by se Koubkovi hodil i někdo do obrany. „Na post krajního obránce, obzvlášť, když budeme počítat s Nevesem na stoper. Pokud by přišli nějací noví hráči, tak musejí být lepší než ti současní, stejně jako ti noví, co teď přišli," komentoval možné příchody.

První přípravný zápas mají slávisté na programu už zítra, kdy nastoupí do tradičního zimního turnaje Tipsport liga, v němž obhajují prvenství z minulého ročníku.

Dvě ze čtyř skupin tohoto turnaje se hrají ve slávistickém tréninkovém areálu v Edenu a tam ve středu od 11 hodin přivítají „sešívaní" pražskou Duklu.