Tři kamery, komentátor a historicky první přímý přenos této soutěže na internetu. V netradiční kulise se konal klíčový a přímý zápas o titul v první lize fotbalové Hanspaulky mezi HFC Rowdies a Úterními hosty SKI FC.

Klubu, který vznikl před 21 lety v době řádění chuligánů Liverpoolu, stačil v posledním kole k celkovému prvenství bod, hosté potřebovali vyhrát. A bylo se nač dívat. Aby také ne, když po umělé trávě v Běchovicích běhalo několik českých futsalových reprezentantů.

Rowdies nakonec po hektickém průběhu s nebývalým štěstím uchránili výhru 1:0 a mohli slavit. Poprvé v historii, jen rok po premiérovém postupu mezi elitu.

„Je to krásný pocit. Já už ale nyní přemýšlím, aby klub nezanikl. Pokusím se mančaft zachovat. Jenže Zdeněk Sláma má jít kopat první ligu futsalu do Bratislavy, Martin Dlouhý do Teplic… Uvidíme. Když jsem klub před dvěma desetiletími zakládal, chtěl jsem ho mít napořád. Zatím se Rowdies daří, snad vydržíme,“ vykládal Martin Hošek, jediný muž, který v klubu zůstal po celou dobu jeho existence.

Bývalé spolužáky a nadšence ze střední školy dávno odvál čas. Postupem let, během nichž se Rowdies potáceli v nižších ligách, se přídávali další „klubisti“, především mladší hráči z futsalového prostředí. Nyní zasloužilý zakladatel Hošek dobyl nejvyšší metu.

V Běchovicích se však bouřlivá oslava nekonala. Pár lahví šampaňského a pak pivo. „Těžko dělat mejdany, když se kapitán Dlouhý za pětatřicet let alkoholu nedotkl. To je narušitel!“ usmíval se Hošek. „Oslavy jsme předem nedomlouvali, já byl s futsalem vždy druhý, tak jsme nechtěli nic zakřiknout. Konečně jsme to prolomili,“ vykládal Dlouhý, reprezentant-abstinent.

Hlavní devízou mužstva se stala vynikající obrana a brankář Jaroslav Bellada. Ten měl na výhře v rozhodujícím zápase největší podíl. Úterní hosté, tým s nejlepším útokem (63 branek!), ho nepokořili ani z milionových šancí. „Přitom my hrajeme spíš na útok,“ komentoval Dlouhý pouhých šestnáct inkasovaných branek Rowdies v jedenácti hodinu trvajících bitvách.

Po utkání se hlavní aktéři na Hanspaulku netradičně ocitli v zajetí televizního reportéra. „To jsme v této soutěži ještě nezažili,“ smáli si vítězové při závěrečném fotografování.

Záznam utkání můžete vidět na www.videosport.cz.