Miláček fanoušků byl tentokrát smutným hrdinou. Gólman Bohemky Radek Sňozík devět minut před koncem zápasu neproměnil penaltu. A o oněch devět minut později pustil za svá záda tečovanou střelu střídajícího Klimka…

V ďolíčku se po 21. kole druhé fotbalové ligy smutnilo, klokani už popáté na jaře nevyhráli, po podzimní prohře ve Vítkovicích doma se stejným soupeřem jen remizovali 1:1. Tabulce přesto vévodí, na druhou Jihlavu mají k dobru čtyři body, na třetí Čáslav bodů osm, středočeský rival ale odehraje o jeden zápas víc.

Zahozené šance

„Druhý poločas jsme si koledovali. Když dokážete zahodit takové šance jako my, vymstí se to,“ konstatoval kouč Bohemky Pavel Hoftych. Třikrát Róth, dvakrát Strnad plus Jungr a Adam, takový je seznam „hříšníků“. Ti všichni mohli rozhodnout – ještě předtím, než skvělý gólman Vítkovic Vaclík, reprezentant do jedenadvaceti let, chytil Sňozíkovi penaltu.

„Ta penalta zapadla do našeho výkonu, který byl podle mě zlej. A jestli půjdu na pokutový kop příště? Klidně, nedali už lepší fotbalisti, než já,“ řekl Sňozík, jenž byl do včerejška „penaltovým specialistou“.

Chyběli opory

Bohemce hodně chyběl hvězdný špílmachr Morávek, jejž po návratu z Egypta, kde byl s výběrem do jedenadvaceti let, skolila chřipka. A znát byla i absence kapitána a stopera Nikla – ten nemá doléčené zranění.

Přesto vše vypadalo z pohledu domácích velmi dobře. Útočník Dalibor Slezák odcházel ve 32. minutě za obrovského aplausu fanoušků – jak by ne, když těsně předtím, než odkulhal ze hřiště, krásnou ranou z „takové nešance“, jak výstižně podotkl kouč Hoftych, propálil Vaclíka. Jenže pak přišly už jen neproměněné šance… a trest.

„Přitom vinou zranění se nám úplně rozpadla obrana, vypadalo to s námi hodně špatně. Na lavičce jsme měli jen tři dorostence a jeden z nich rozhodl,“ pochvaloval si Vlastimil Palička, zkušený trenér Vítkovic. Jeho svěřenec Klimka šel do hry v 84. minutě, v 90. dal gól. ..

Pro Bohemku pokračuje „pražský čtyřboj“ (na Spartě s B týmem, doma s ambiciózní Čáslaví a beznadějně posledním Fulnekem). Stejným výsledkem jako v ďolíčku skončilo i utkání v Ústí, kde hrála Dukla.