„Doma si to něco takového mesmíme dovolovat, doufám, že to bylo naposledy,“ vynadal si sám sobě velezkušený stoper zelenobílých, řečený Obr.

Rozhovor

Sparta však proti vám nastoupila posílena o tři hráče áčka.

Ale my se s tím musíme vyrovnat. Tahle soutěž už je taková, pokud hrají béčka proti tomu, kdo je v čele, tak se posílí. A tak to bude proti nám i dál. Přitom postupuje jen jeden a do divizí padají až čtyři týmy. Proti Spartě B jsme špatně začali, v první půli jsme hráli zakřiknutě a bojácně. Prostě jsme to promeškali. Pak už to bylo po změně stran lepší, ale stejně jsme nedali gól. Takže jsme těžko mohli vyhrát.

Body jste ale už ztratili v jarní premiéře na hřišti posledního týmu tabulky Hradce Králové B.

V Hradci… Nechápu, jak vůbec může fotbalový svaz schválit, že se bude hrát třetí liga na umělém trávníku, tak jako se hrálo v Hradci. My teď ale musíme přivézt body zvenku. Z Chebu? Tam bude asi dost horké prostředí. Navíc nemáte takovou formu jako v závěru podzimu. To bych neřekl. Přišla spousta nových hráčů a trenér Urban je musel do týmu zabudovat. Každopádně atmosféra v našem týmu je dobrá a teď už jde jen o to, aby se to projevilo i na hřišti. Musímese s tím asi víc poprat.

Jako proti Spartě B?

První půli jsme v tomto derby odflákli. Takhle my nemůžeme hrát. Naopak, musíme se prosadit svojí hrou tak, aby se jí soupeř musel podřídit.

Po zranění ještě není v úplně nejlepší formě ani jedna z hvězd vašeho týmu, David Zoubek.

Věřím, že David se do toho postupně zase dostane. Ostatně i já jsem během zimní přípravy kvůli zranění nějaký čas pauzíroval a také se do zápasového rytmu teprve dostávám.

Měl jste přitom v závěru první půle největší šanci derby.

Hlídal mě Sparťan Pavel Mareš, a to dost natěsno. Na poslední chvíli jsem se mu odpoutal a hlavičkoval jsem na bránu Grigara, ne z běhu, ale z místa. Takže to nebylo prudké. Škoda…

Čekal jste, že se tak zvedne vršovická Bohemka?

Ve druhé lize stále vyhrává. Tamje to o divácích. Když jsme hráli u nich, byli jsme o třídu lepší, ale tam to prostě všechno dělají diváci a lidé kolem. Ale hlavně oni hrají neregulérně soutěž, takže nevím, co bych k tomu řekl. To se může stat jen tady…