Obr porazil 3:1 trpaslíka.

Možná je tohle srovnání mírně nadnesené, odlišnější týmy, než je Slavie a Bohemians Praha, ale v první fotbalové lize jen těžko najdete.

Proč? Nejen proto, že první jmenovaný obhajuje titul a druhý letos zatím nezískal ani bod…

1. HERNÍ PROJEV. Ano, o všechny branky obhájce titulu se postaral jediný muž, Zdeněk Šenkeřík. Ano, za stavu 2:1 mohli hosté i vyrovnat, to když byl po rohovém kopu ve velmi dobré pozici Lencevič, ale šanci hlavou neproměnil.
Jenže – na rovinu –nedělní remíza by byla velmi nespravedlivá. Slavia hrála to, co potřebovala, sok působil v defenzivě hodně špatným dojmem, dopředu také vyprodukoval jen málo.

Sešívaní sice udělali i řadu nepřesností, zároveň ale soka v mnoha případech ušetřili, když zahodili velké šance včetně penalty, kterou zahrál lajdácky Jaroslav Černý. Vrátili se ke své kombinační hře, kterou bylo radost sledovat.

„Myslím, že jsme byli důstojným soupeřem. A mohli jsme si odvézt bod,“ nesouhlasil Robert Žák, kouč Bohemians Praha.

2. POPULARITA. Střížkov, tak hostující celek nazval na oficiální pozápasové konferenci i sám slávistický trenér Karel Jarolím. Ve sporu „dvou Bohemek“ stojí veřejnost v drtivé většině na straně vršovického mužstva.

„Nelíbilo se mi, že z ochozů létaly vulgarity proti našemu klubu a jejímu vedení,“ postěžoval si Žák. Jistě právem, sprostoty slávistických fandů v pořádku jednoznačně nebyly. Jenže i ony o postavení soupeře na české fotbalové scéně cosi vypovídají.

O Slavii v tomto ohledu netřeba diskutovat.

3. STADION. Do Edenu v neděli přišlo necelých deset tisíc lidí, což je na tamní poměry ještě málo. Bohemians Praha hrají svá utkání na „cizím“ Strahově a podobný počet diváků možná nepřijde v součtu všech utkání za celý podzim.

Když budeme hovořit o celkovém zázemí, narazíme též na obrovský rozpor. Jen se podívejte na letní posily…

4. OSOBA TRENÉRA. Jarolím byl kritizován a možná bude i příště, v Česku si však získal nebývalé renomé a vedení klubu za ním stále stoprocentně. Žáka naopak fanoušci nejčastěji spojují s Mostem, s nímž sestoupil. A poneděli se pod ním, podle kuloárních informací, hodně rozkývala židle v Bohemians Praha.

Nervozitu, případně vztek, na sobě ale nedal znát. I když začal s hodnocením utkání. „Nebudu brečet nad výkonem rozhodčího, to nemá cenu, to viděli všichni,“ pronesl klidným hlasem.Nebudu teď říkat, že na to nemáme, věří kouč