„Pro odvetu je to dobrý výsledek, stačí dát jeden gól,“ řekl po zápase slávistický útočník Stanislav Tecl. Zároveň ale přiznal, že se v liduprázdném Edenu nekonaly žádné fotbalové hody. „Celkově ten zápas byl od začátku remízový. Taková bitva, nic moc fotbalového, ale to jsme čekali. Čeká nás ještě hodně práce,“ dodal Tecl.

Zápas plný soubojů

První poločas – tak trochu podle očekávání – moc krásy nenabídl. Domácí se pokoušeli kombinovat, ale důrazně napadající soupeř jim nedával ani metr prostoru zdarma. Místy se zápas podobal spíš bojovné exhibici v hlavičkových soubojích.

Zřejmě největší šanci měl kapitán Jan Bořil, který ze druhé vlny zakončoval drzou akci rychlonohého Petera Olayinky, jenže pálil jen do náruče gólmana Jespera Hansena. Hosté slávistickou bránu příliš neohrozili, ale několika jejich brejkům stačilo málo a před Ondřejem Kolářem to mohlo pořádně hořet.

Po přestávce došlo ke změně stran, ale ne obrazu hry. Dění v Edenu nadále dominovaly nepřesnosti a tvrdé střety, mezi nimiž nebylo místo pro kreativitu. Z toho pramenila i absence výraznějších střeleckých šancí. Brankář domácích Kolář si pořádně protáhl tělo až po necelé hodině hry, kdy mrštně zlikvidoval nebezpečnou hlavičku útočníka Sory Kaby.

Hlavně na slávistech, majících s boji v Lize mistrů nedávné zkušenosti, překvapovala zjevná nervozita. Možná se na matném výkonu domácích podepsala i absence diváků, od favorita kvalifikačního dvojzápasu se přesto čekalo rozhodně více.

Za týden v Herningu

V nastaveném čase se sice sešívaní pokusili o jakýs takýs tlak, ale to bylo pozdě. „Hodně složitě jsme se tam dostávali, jsou vzadu dobře organizovaní, moc šancí jsme neměli,“ uznal Tecl.

Urostlí a běhaví chasníci z Midtjyllandu byli na Slavii dobře připraveni, ani oni ale nepřevedli nic výjimečného (i když v závěru Koláře docela zaměstnal nebezpečně zakončující Erik Sviatchenko). Až příliš bylo znát, že dánští mistři přijeli do Prahy především neinkasovat a zbytek chtějí rozhodnout doma.

„Soupeř nás ničím nepřekvapil, škoda, že nám tam nic nespadlo. Ale máme to dobře rozehrané,“ mínil stoper David Zima.

Odveta je na programu příští středu v dánském Herningu.