„Věděli jsme, že to nebude pokračovat. V minulých zápasech jsme rozhodli v první třetině a napadalo nám to tam. To se ale nepodaří v každém zápase, tak to prostě chodí. Tentokráte to byl urputný a upracovaný zápas," řekl Netík, který si dobře uvědomuje, že podobné zápasy Spartu čekají i v play off. Zatímco v základní části často rozhoduje svojí ofenzivní silou, ve vyřazovací části hraje většinou prim obrana.

Úterní utkání s Hanáky nakonec rozhodly až samostatné nájezdy a konkrétně osmá série, ve které se podruhé prosadil právě třiatřicetiletý útočník. Netík změřil své schopnosti s olomouckým brankářem Branislavem Konrádem hned třikrát.

Hlásil se, že chce jet i potřetí

„Vždy jsem věděl, co udělám. Při prvním jsem chtěl střílet na lapačku, při druhém mě gólman dobře přečetl a při třetím jsem měl dvě varianty. Chtěl jsem buď střílet mezi nohy, nebo to přetáhnout do blafáku. Nakonec jsem vystřelil," přiznal Netík. I přesto, že se čtvrté sérii neprosadil, chtěl jet i potřetí. „Já jsem se hlásil," pousmál se člen elitní formace Sparty.

Pražanům se v této sezoně nájezdy příliš nedaří. Prvních pět soubojů prohráli, až v šestém uspěli. A v úterý podruhé získali druhý bonusový bod. „Já ani naší bilanci neznám, nemáme to v hlavě. My jsme teď dlouho nehráli ani prodloužení. Vždy to bylo za tři body," poukázal Netík na fakt, že Sparta více než dva měsíce hrála utkání jen 60 minut.

Prodloužení a nájezdy tým kouče Josefa Jandače naposledy absolvoval 18. listopadu proti Liberci. „Nemyslím si, že by z nich byl někdo vystrašený, když se mu nedaří. Nebo naopak, že vyhrajete, když vyhráváte pravidelně. Penalty jsou loterie a vždy je to padesát na padesát," dodal k nájezdům zkušený útočník.

Čtěte také: Sparta vyhrála pošesté v řadě, Olomouc však udolala až na nájezdy