Netík: Věděli jsme, že nám to tam nebude pořád padat

Praha - Hokejisté Sparty v předešlých dvou domácích zápasech nastříleli soupeřům šestnáct branek, proti Olomouci se však v koncovce trápili. Hanáci i v O2 areně potvrdili, že mají druhou nejlepší obranu v soutěži a nakonec s Pražany prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. Útočník Sparty Tomáš Netík přiznal, že podobné utkání očekával. Domácí si byli defenzivních kvalit soupeře dobře vědomi.

27.1.2016

Tomáš Netík ze Sparty.Foto: Deník/Jan Čech

„Věděli jsme, že to nebude pokračovat. V minulých zápasech jsme rozhodli v první třetině a napadalo nám to tam. To se ale nepodaří v každém zápase, tak to prostě chodí. Tentokráte to byl urputný a upracovaný zápas," řekl Netík, který si dobře uvědomuje, že podobné zápasy Spartu čekají i v play off. Zatímco v základní části často rozhoduje svojí ofenzivní silou, ve vyřazovací části hraje většinou prim obrana.

Úterní utkání s Hanáky nakonec rozhodly až samostatné nájezdy a konkrétně osmá série, ve které se podruhé prosadil právě třiatřicetiletý útočník. Netík změřil své schopnosti s olomouckým brankářem Branislavem Konrádem hned třikrát.

Hlásil se, že chce jet i potřetí

„Vždy jsem věděl, co udělám. Při prvním jsem chtěl střílet na lapačku, při druhém mě gólman dobře přečetl a při třetím jsem měl dvě varianty. Chtěl jsem buď střílet mezi nohy, nebo to přetáhnout do blafáku. Nakonec jsem vystřelil," přiznal Netík. I přesto, že se čtvrté sérii neprosadil, chtěl jet i potřetí. „Já jsem se hlásil," pousmál se člen elitní formace Sparty.

Pražanům se v této sezoně nájezdy příliš nedaří. Prvních pět soubojů prohráli, až v šestém uspěli. A v úterý podruhé získali druhý bonusový bod. „Já ani naší bilanci neznám, nemáme to v hlavě. My jsme teď dlouho nehráli ani prodloužení. Vždy to bylo za tři body," poukázal Netík na fakt, že Sparta více než dva měsíce hrála utkání jen 60 minut.

Prodloužení a nájezdy tým kouče Josefa Jandače naposledy absolvoval 18. listopadu proti Liberci. „Nemyslím si, že by z nich byl někdo vystrašený, když se mu nedaří. Nebo naopak, že vyhrajete, když vyhráváte pravidelně. Penalty jsou loterie a vždy je to padesát na padesát," dodal k nájezdům zkušený útočník.

Autor: ČTK

27.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ke zbytkům trojské lávky dorazily dva vyprošťovací tanky hasičů.
2

Zbytky Trojské lávky vyzvedávaly z vody vyprošťovací tanky

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Příčinou pádu trojské lávky nejspíš byla systémová konstrukční chyba

Kvůli předběžnému závěru vyšetřování zavírá lávku stejné konstrukce i Nymburk. Chybějící spojení břehů mezi Trojou a Císařským ostrovem vyřeší přívoz nejspíš ještě před Vánocemi.

EXKLUZIVNĚ

O osudu fotbalového Ďolíčku nejspíš rozhodne už zítřejší zastupitelstvo

Zastupitelé budou hlasovat o změně usnesení, která má odblokovat odkup areálu stadionu od realitní společnosti. Pokud by změna hlasováním neprošla, fotbal by na legendárním místě skončil nejspíš po konci ligové sezony. Návrh na změnu kupní smlouvy provázejí pochybnosti.