Ve vyšehradské skupině je největším aspirantem na vítězství tým Bohemians. Svěřenci Martina Haška se totiž střetnou se třemi soupeři z druhé ligy, a tak se jejich úspěch přímo nabízí.

Turnaj. Infografika.

Největší favorité? Bohemians a Liberec

„Že jsme největší favorité? To se nám v Bohemce tak často nestává. Já na kurzy ale moc nevěřím. Před ligou jsem byl největší favorit na odvolání, takže kurzy ne vždy platí,“ smál se trenér Klokanů při setkání s novináři před začátkem turnaje.

Podle sázkových kanceláří se největší naděje na úspěch dávají právě hráčům Bohemky a Liberce, který nastupuje v počernické skupině na Xaverově. Ovšem v době konání zápasů vítězů skupin mají liberečtí fotbalisté naplánované herní soustředění na Kypru a tak se dá očekávat, že tým trenéra Holoubka nebude mít zapotřebí postoupit mezi nejlepší čtyřku turnaje. Proto se dá větší aspirant na vítěznou trofej najít spíše v Jablonci.

Patronem turnaje je Jaromír Blažek 

Každý z ročníků Tipsport ligy má svého patrona. Po jménech jakými byli Karol Dobiáš nebo v posledních letech Erich Brabec, Petr Švancara či herec David Novotný se této pocty dočkal Jaromír Blažek.

„Je to pro mě čest, něco podobného jsem ještě nikdy neabsolvoval,“ řekl bývalý úspěšný brankář Sparty. „Hlavně si ale uvědomuji, jak moc jsem starý. Turnaj totiž čeká 21. ročník a já si pamatuji jeho začátky na Čechii Karlín. Tehdy jsem tam chytal za Bohemku a i proto ji budu letos fandit,“ smál se.

Pořadatelé ale neřešili pouze příjemné starosti. V pondělí totiž přišla zpráva z polské Lodže, že tým se turnaje nezúčastní a jeho místa převzalo třetiligové Valašské Meziříčí. Jak bylo zmíněno, dnes na Xaverově hraje Jihlava s Hradcem Králové, pražské fanoušky ale bude určitě zajímat hlavně sobota, kdy se na Vyšehradě představí oba účastníci z metropole, Bohemians i Olympia.