"Pokud kluci budou hrát stejný náročný fotbal, který předváděli doposud, mají proti Nizozemsku šanci," dívá se k osmifinálovému soupeři.

Štěpáne, tipoval jste před startem, že postoupíme nebo jste byl spíš pesimista?

Věřil jsem. O to víc, když se podařilo vyhrát první zápas ve skupině, který byl nesmírně důležitý pro psychickou pohodu týmu.

Co vás nejvíce překvapilo na výsledcích základních skupin?

Rozhodně heroické výkony Maďarska ve skupině smrti.

Jaký hráč vás nejvíce zaujal?

Z našich hráčů Vláďa Coufal, to je mašina. Jeho styl mám opravdu rád. Jinak individuální výkony moc ne, spíš týmové Itálie, Belgie a bohužel i Nizozemska.

Jaké jsou šance Čechů proti Nizozemcům?

Těžký soupeř, s velmi dobře poskládaným týmem, silné individuality v podobě Depaye, Wijnalduma, de Jonga a k tomu velká kvalita a pracovitost ostatních hráčů. Bude to nesmírně náročné utkaní. V zápase nebudeme favority, ale pokud kluci budou hrát stejný náročný fotbal, který předváděli doposud, mají šanci.

Kdo podle vás udělá zlatou?

Adeptů je víc. Po dlouhé a specifické sezóně bude hodně záležet na tomm, kdo v sobě najde víc morálních sil. Itálie, Belgie, Německo… i když ve skupině měli velké problémy, oni jsou přesně týmem, který dokáže ve vyřazovací části zabrat.

Na závěr k vaší Admiře… V jaké fázi letní přípravy teď jste? Natěšenost na start musí být ohromná, že?

Trénujeme v podstatě pořád. Ze začátku roku každý plnil individuální plány a jakmile to bylo možné, přesunuli jsme se na hřiště. V průběhu května a června jsme odehráli Benešovskou letní ligu, které se zúčastnilo pět mužstev ze 3. ligy a nám se jí podařilo vyhrát. V sobotu nás čeká poslední přátelský zápas, který bude i rozlučkou s dlouholetými oporami Tomášem Majerem a Ondrou Vosickým, končí kariéru. Poté budeme mít 10 dní volna a od 7. července nás čeká krátká letní příprava a 1. srpna první zápas ČFL s rezervou Slávie. Na ten se všichni těšíme.