Český reprezentant funguje u trenéra Trpišovského jako žolík. Na jaře se ani jednou nedostal do základní sestavy, odehrál vždy maximálně půl hodiny, ale přesto si připsal dvě trefy. A důležité! Po vítězné brance proti Olomouci rozhodl i víkendovou bitvu v Brně.

Standa má X faktor 

Tam Slavia vyhrála 1:0 a dala trochu zapomenout na týden starou domácí blamáž se Zlínem. „Standa má takový X faktor. Umí vstoupit do utkání a vyburcovat mužstvo,“ pochvaluje si Teclovu úlohu trenér Slavie.

Pozice kapitána Škody na hrotu slávistického útoku je takřka neotřesitelná, ale Tecl dokazuje, že střelba nemusí být jen na něm. Při zranění van Burena a prakticky nulovém vytížení Necida je právě on tím mužem, který pomáhá rozhodovat zápasy.

Tecl vybojoval roh 

To dokázal naposledy v Brně a vítězný gól byl jeho jubilejní 50. ligovou trefou. „Standa šel do hry s úkolem rozhýbat obranu Brna, abychom získali více prostoru,“ vysvětluje kouč Trpišovský.

„Je strašně silný v šestnáctce, při osobních soubojích a má výborný výběr místa. Byl jedním z klíčových faktorů, že jsme zápas zvládli,“ nešetří trenér chválou. Svůj trumf vynesl v 55. minutě za stavu 0:0. Uběhla čtvrthodina, Tecl vybojoval roh a po něm sám hlavou rozhodl. „Věřil jsem, že se prosadíme, bod byl pro nás málo,“ uvádí Tecl.

Se svými spoluhráči se teď bude muset připravit na domácí souboj s Karvinou, který je na programu v pátek. „Zaváhání už máme za sebou dost. Dovolili jsme soupeřům se dotáhnout,“ dodává střelec. Dostane se poprvé do hry už od úvodního hvizdu?