„Do této role nás pasují před každou sezonou. Pokud ale zůstane naše mladé a dravé mužstvo zdravé, mým přáním je osmé místo,“ usmíval se trenér před začátkem sezony, jako by dopředu věděl, jak velikou sílu jeho tým má.

Nálada v týmu je fantastická 

Skvělý podzim a parádní jarní bilance domácích zápasů znamenala posun na šestou příčku tabulky. Díky jízdě Jablonce je z toho momentálně sedmá příčka, ale i ta je parádní vizitkou jednoho z nejmladších týmů v soutěži.

„Nálada v týmu je fantastická,“ pochvaluje si mladý útočník Dominik Mašek, který se na pětibrankové demolici Plzně podílel dvojicí přesných střel. Že nešlo jen o běžné vítězství potvrdil i trenér Hašek. „Dílčích úspěchů jsme dosahovali, ale porazit někoho z absolutní špičky českého fotbalu je pro nás prvním opravdovým úspěchem,“ těší ho.

V čem tkví kouzlo zelenobílého týmu?

Soudržnost, týmový duch a velká dávka bojovnosti, podpořená chutí hrát útočný fotbal. Přesně takové vlastnosti zdobily tým Bohemky i v roce 1983, kdy získala jediný mistrovský titul ve své historii.

„I když jsme tehdy měli nejlepší mančaft v lize, tak bez party a soudržnosti by to nefungovalo. Parta musí být, abyste byli úspěšní,“ potvrzuje jeden z tehdejších mistrů Přemysl Bičovský.

Tým se dal dohromady 

Současnou Bohemku vždy trápily časté změny v kádru a minimálně každé léto přišla i odešla řada jeho členů. Tým se ale dal dohromady, v zimě ideálně posílil a ve Vršovicích se blýská na lepší časy.

„Teď mám někdy problém, že musím na tribunu posadit hráče, který by dříve hrál v základní sestavě. Takový počet fotbalistů není na Bohemians oproti minulým sezonám obvyklý,“ pochvaluje si trenér Hašek.

Bohemka je momentálně sedmá

A na jeho mužstvo míří chvála i od ostatních soupeřů. „Bohemka je momentálně nejběhavější tým v lize. Hraje velice dobře a zvládá těžká utkání proti favoritům,“ chválil například kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Vršovičtí Klokani jsou v tabulce momentálně sedmí, na šestou Spartu ztrácí jen pět bodů. A právě proti rivalům z Letné ve 30. kole na domácím trávníku završí tuto sezonu. Dokážou se v konečném zúčtování dostat i nad sparťany?

Venkovní selhání 

„V tabulce je víc týmů, které bychom pod sebe rádi dostali,“ usmívá se brankář Tomáš Fryšták. To by ale zelenobílí museli začít pravidelně bodovat i na hřištích soupeřů. Již osm kol platí doma vyhrát venku prohrát.

„Pokaždé se doma nabudíme a pak přijde venkovní selhání. To musíme vylepšit,“ má jasno trenér štiky ligy. Fotbal v podání Bohemians letos prostě baví.