Slavia na herní soustředění odletí v sobotu, Sparta se ve Španělsku připravuje týden. Není to náhodný fakt, ale zatímní symbol fotbalové sezony: parta z Letné je před rivalem z Letné napřed.

V ligové tabulce o plných osm bodů. A ve skládání obranné čtyřky pro jarní část sezony o pořádný kus.

„Musíme se ještě sehrát, ale věřím, že nám to bude klapat,“ pochvaloval si po přípravném utkání s ukrajinským Záporožím sparťanský vůdce Tomáš Řepka.

Poprvé nastoupil ve stoperské dvojici s novým parťákem a bývalým slávistou Brabcem, který by se měl stát náhradou za Hubníka, jenž odešel. Jinak by se obrana, která na podzim pracovala spolehlivě, měnit neměla.

U levého beka Pamiče Sparta změnila hostování na přestup ze Salcburku, předtím reálně hrozil jeho odchod.

To Slavia chtěla (původně) udržet mladíka Čelůstka, stopera či krajního obránce. Vydala i prohlášení, že jednání s Palermem, zájemcem o něj, jsou ukončena. Jenže den poté italský klub vylepšil nabídku…

Šéf klubu Petr Doležal pak hovořil o nejtěžším rozhodnutí co se odchodu hráče ze Slavie týče. „Po sportovní stránce by bylo lepší, kdyby Ondra zůstal,“ přiznal zase kouč Karel Jarolím. „Nyní je nás do obrany pět,“ konstatoval lakonicky.

Že odejde Suchý, s tím se počítalo dopředu. Nyní vznikl problém. Na krajích obrany se nic měnit nemusí – zprava Krajčík, zleva Hubáček.

Ale kdo bude ve Slavii hrát stopera? Klub se zajímá o příbramského Štochla, zkouší Francouze Lafranceho, počítá s Hoškem, původně z B týmu, který už do áčka nakoukl. Vrátit do sestavy se může Vomáčka, který na podzim nepřesvědčil…

Zatímco na Letné dolaďují, v Edenu hledají. A do jarního startu ligy zbývají tři týdny.