Minulý týden byl Kanonýrem víkendu Jarda Kloučekz áčka Tempa, tentokrát vyz B týmu. Je to vzkaz soupeřům, že to na jaře bude Tempu pálit na všech frontách?
Zaregistroval jsem to, áčko dalo minulý týden přes deset gólů a teď i my. Oba týmy jdeme za postupem a musíme pokračovat v podobných výkonech, aby se nám to povedlo.

Nebudete si Jardu trochu dobírat, že dal jenom tři góly?
Nebudu. Hraje vyšší soutěž, kde je složitější vstřelit hattrick a v podstatě se na Tempu ani moc nepotkáme. Na podzim jsme hráli společně jen v jediném utkání proti MSM.

Na Tempu trénujete ročník 2012. Nebyl se na vás podívat někdo z vašich mladých svěřenců? Určitě je to nejlepší příklad, dát před nimi šest gólů.
Jednoho z kluků z týmu jsem na Tempu po utkání potkal. Byl se na nás podívat s tátou. Na domácích utkáních občas některé klukyz týmu vídám, určitě pak mám o něco vyšší motivaci. Když po nich chci určité nasazení ve hře, tak ho musím být také sám schopný. Jinak by mě asi nebrali moc vážně.

close Radim Pfeifer info Zdroj: FC Tempo zoom_in Radim Pfeifer Dal jste jich někdy v jednom zápase víc?
Určitě ne. (směje se) Před půl rokem jsem dal hattrickv přáteláku s Kunraticemi a na podzim v soutěži proti Meteoru. Jinak jsem rád, když se mi podaří v zápase dát alespoň jeden.

Lipence jste porazili 11:2. Docela vysoký výsledek na to, že se utkal druhý tým tabulky s šestým. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Z mého pohledu byl soupeř nepříjemný i za stavu 5:1. Rozdílová byla naše obrana, protože soupeře do moc velkých šancí nepustila a když, tak za nimi byl skvěle chytající Ondra Filip z U19. My jsme to měli vepředu potom lehčí, protože soupeř neměl kompaktní obranu a byly tam velké mezery. I přes několik ofsajdů se nám z těchto situací podařilo dát hodně gólů.

Áčko Tempa je v tabulce1. A třídy na vedoucí příčce tabulky a chce postoupit. Vy jste druzí. Máte podobné plány?
Máme stejný plán. Letos chceme v mužích slavit dva postupy.

Jak vidíte jako soupeř vedoucí tým MSM? Jsou před vámi o pět bodů a mají o zápas méně…
Těžko říct, jak to teď bude s jejich zápasy. Je to hodně nepříjemná situace. Každopádně je to nejlepší tým v soutěži. Kluci ve věku od 18 do 21 let, kteří jsou fyzicky velmi dobře vybavení, trénují minimálně čtyřikrát v týdnu a mají individuální ambice hrát profesionální soutěže. Neporazitelní ale nejsou. Týmovým výkonem jsme je v posledním utkání podzimu porazili o gól.

Vy sám máte na kontě po tomto víkendu 18 gólů. Lákalo by vás být nejlepším střelcem soutěže?
Ještě před tímto zápasem by mě to ani nenapadlo, ale teď bych se o tuto metu chtěl rozhodně pokusit. Je to také velká zásluha mých spoluhráčů, kteří mi většinu gólů připravují. Tentokrát jsem dostal alespoň čtyři jako na podnose. Hlavně Jirka Žalud dával v druhém poločase super míče přímo před odkrytou bránu.

Promo Kanonýr Deníku