Na Dukle si důležitost zápasu plně uvědomují. Sestupové vody se blíží. Hladina ponoru je jen čtyři body pod jedenáctou příčkou Pražanů. „Špatné výsledky jsou o psychice a sebevědomí. V žádném jarním utkání jsme nepropadli, ale chybí nám přesnost v kombinaci,“ uvědomuje si trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Proti jeho svěřencům nastoupí největší předsezonní outsider. V zimě ovšem přišel na Vysočinu kouč Martin Svědík, pod nímž vše funguje a hlavně přibývají body.

close 20. kolo fotbalové ligy. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in

Hapalova premiéra 

Se soupeřem, který na jaře ještě neprohrál, se utká také Sparta. Na nového trenéra Pavla Hapala čeká náročný start. Premiéru si odbude v Karviné a hned příští víkend se na Letné odehraje derby pražských „S“.

„Veškerá naše pozornost teď míří do Karviné. Hráčům musíme nalít čerstvou krev do žil a vybrat správnou sestavu,“ líčí Hapal, jenž v úterý nahradil Itala Stramaccioniho. „Odvolání každého trenéra je také prohrou hráčů. Budeme pracovat na tom, aby Sparta byla opět úspěšná,“ vzkazuje fanouškům.

Boj o druhé místo 

Po vítězném pohárovém čtvrtfinále s Libercem okusí Slavia chuť ligového šlágru s Olomoucí. Ve hře je druhá příčka jarní cíl obou celků.

„Olomouc je sehraná. Její kádr je dlouho pohromadě a hraje podobným stylem jako Liberec. Nesmíme se s ní honit po celém hřišti. Platit bude nátlakový fotbal,“ vysvětluje lodivod červenobílých Jindřich Trpišovský.

Krůček od záchrany 

Fotbalisté Bohemians jsou letos jedním z nejpříjemnějších překvapení ligy, ale body sbírají především v Ďolíčku. O tom, že umějí vítězit i venku, chtějí přesvědčit v Uherském Hradišti. „Stojíme jednu výhru od záchrany,“ myslí si trenér sedmého týmu nejvyšší soutěže Martin Hašek. Skromná slova? „Až budeme mít třicet bodů, budeme si klást další cíl,“ dodává.