A pro většinu fotbalistů českého mistra se zároveň jedná o velkou neznámou. O mužstvo, s nímž nemají žádnou, natožpak čerstvou zkušenost.

Tohle platí pro všechny slávisty – s výjimkou Mateje Krajčíka. Slovenský obránce totiž v loňské sezoně v Serii A nastupoval, s Janovem se střetnul ve 30. kole loňské sezony a „jeho“ prohrála 0:1, aby následně sestoupila.

„Padají na to trochu žerty, že jsem proti Janovu nedávno hrál,“ culí se Krajčík. A vzpomíná i na to, jak na vlastní kůži poznal sílu Hernána Crespa. Na toho pro změnu narazil při zápase s Interem Milán, argentinský útočník totiž do klubu přestoupil až letos v létě.

Představuje pro vás právě Crespo největší hrozbu?

Určitě je nebezpečný, ale to neplatí jen pro něj, nýbrž pro všechny útočníky na evropské scéně. Bez urážky, v české lize takoví hráči prostě neběhají.

Zato v té italské jich je dostatek. Vždyť ani argentinský forvard slavného jména zatím nehraje pravidelně. Nastoupí ve čtvrtek proti vám?

Naposledy jen střídal (Janov vyhrál 4:1 s Neapolí a jednou se trefil i Crespo – pozn. red). Uvidíme, v jaké sestavě vyrukují. Je to otázka pro jejich trenéra, ale myslím, že od začátku hrát nebude.

Upřímně, je pro vás překvapením, že se Janovu v začátku sezony tak daří?

To bych přímo neřekl. Mají velkou výhodu v tom, že jsou delší dobu pohromadě. I když v létě jim odešli Milito a Mota, dva jejich nejlepší hráči, stejně jsou pořád hodně silní.

V čem hlavně?

V útoku, ten mají fantastický. Hrají netradičně jen na tři obránce, ale velmi dobře se vracejí a vzájemně doplňují.

A navíc se mohou spolehnout na bouřlivou podporu od fanoušků…

To určitě, o příznivcích Janova je známo, že v domácím prostředí je hodně ženou dopředu. Na stadionu takového anglického stylu, který tomu ještě dá hodně vyniknout. A navíc vedou ligu, jsou namlsaní.

Právě. Neberete to jako komplikaci, že Evropskou ligu startujete zrovna na půdě týmu, který je takto v laufu?

To já netvrdím. Víme dobře, kdo proti nám bude stát, ale bude záležet i hodně na našem výkonu. Prokázali jsme několikrát, že podobné zápasy hrát umíme.

Vy, ještě za Regginu, jste ale duel s Janovem prohrál. Má nyní Slavia na to, aby dosáhla lepšího výsledku?

Těžko se posuzuje, teď se představíme venku, Reggina se s Janovem utkala doma. Ale doufám, že máme na lepší výsledek.

K tomu vám dopomůže jedině pečlivá příprava. Mluvil s vámi v rámci té své kouč Karel Jarolím? Ptal se vás, jak vzpomínáte na souboj s Janovem?

Jen se ujistil, jestli jsme na ně narazili doma, nebo venku. A v jakém hráli rozestavení. To bylo všechno.