Výhra už byla potřeba, že?

Ano, byla určitě potřeba. Jsem fotbalista, který nerad prohrává, každou prohru nesu těžce.

close Miroslav Horák, FK Admira Praha info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Miroslav Horák, FK Admira Praha Bylo hodně náročné postavit se k penaltě s vědomím, že to tam prostě musí padnout? Nebo jste to tak nebral?

Řekl bych, že to byla jedna z těch těžších penalt, protože jsem věděl , jak důležitý gól to může být, který může celou tu sérii zlomit.

Jaký pak byl samotný závěr zápasu s vedením 2:1 a nutností to udržet?

Závěr zápasu byl hodně napjatý a nepříjemný, musím pochválit celý tým, jak se s tím vypořádal. Létaly nám do vápna standardky a dlouhé auty, které nebylo jednoduché odvracet, ale naštěstí jsme to zvládli a dotáhli to do úspěšného konce.

Jak vám v kabině bylo, když jste prohrávali jeden zápas za druhým a najednou z toho byla série šesti porážek?

Nic příjemného to samozřejmě není. Musím říct, že nikdo nepanikařil a všichni jsme tvrdě trénovali a věřili, že to zlomíme a vrátíme se tam, kam patříme.

Je tam nějaká prohra, kterou berete za naprosto zbytečnou a měly z toho být nějaké body?

Určitě tam jsou zápasy, které jsme měli uhrát za tři body. Když to řeknu, tak to byly všechny kromě Plzně B, tam se nám to opravdu nepovedlo. Ale ty ostatní zápasy jsem kousal špatně.

A celkově k vaší hře… Co bylo - dá-li se to najít - hlavní příčinou porážek?

Na tohle je těžké odpovědět. Měli jsme hodně zraněných hráčů ze základní sestavy. Zahálka, Čácha, Martinic, Herc, do toho nám odešli Šiler, Douděra a Venc, takže jsme je museli nahradit jinými hráči a ten tým se musel sehrát. Také nám chybělo štěstí a měli jsme smůlu.

Čím si vysvětlujete, že jste porazili týmy ze špičky (Hostouň, Budějovice B) a pak začali ztrácet body s těmi nejhoršími v tabulce?

Bohužel, my to máme tak, že proti těm lepším týmům v tabulce se nám daří a porážíme je, ale pak se bohužel trápíme s těmi, které jsou u dna tabulky.

Chybí hodně góly Radka Šilera?

Ano, musím říct, že ano. Hráč, který dal na podzim jedenáct gólů, to nám chybí.

Sledujete svého bývalého parťáka? V sedmi druholigových zápasech dal osm gólů. Viděli jste na něm ten talent, který byl nad rámec ČFL?

Ano, sledujeme ho všichni z týmu a přejeme mu, aby se mu dařilo ve Spartě dál. Na něm to bylo vidět už od začátku, měl výborný výběr místa, rychlost a dravost, byl to proste útočník, kterého chcete.

close Miroslav Horák, FK Admira Praha info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Miroslav Horák, FK Admira Praha

Pojďme ale zpátky k vám… Výhra po té sérii porážek určitě pomůže psychicky, že?

Určitě ano, psychická stránka je jedna z nejdůležitějších věcí ve fotbale a výhra v takovém těžkém zápase, jaký byl proti Karlovým Varům, vám dá náboj do dalších zápasů.

Teď tři kola neopustíte Prahu a postupně jedete na Duklu B, doma Motorlet a na Bohemku B. Ve všech případech jde o přímé konkurenty v boji o co nejrychlejší jistotu záchrany. Co od těchto zápasů očekáváte?

Tyto zápasy budou z mého pohledu hodně těžké. Bude se tam hrát o všechno, nikdo nechce být ve spodní části tabulky, ale pokud budeme trénovat tak, jak jsme doteď trénovali, tak věřím, že uhrajeme hodně bodů. Jako tým na to máme.

Když se podíváte na poslední zápasy, máte na čem stavět?

Určitě je na čem stavět, ale to je vždy. Musíme se ponaučit z chyb, které děláme a pracovat na nich.

Na závěr to trochu odlehčeme a pojďme do nejvyšší soutěže… Kdo se bude po nadstavbě radovat z mistrovského titulu? Slavia nebo Sparta? Jak máte tuhle rivalitu vůbec v kabině rozdělenou?

Doufám, že titul zůstane doma na Letné, pevně v to věřím. Ohledně toho máme v kabině rozdělené tábory, ale jsou to jenom hecovačky a sázky. (směje se)


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...