„Budu se snažit hráče přesvědčit, že mají být dostatečně nebezpeční,“ prohlásil slávistický trenér Karel Jarolím. „Ale i Aston Villa určitě využije každé možnosti směrem dopředu,“ dodal.

Takže se dá očekávat ve vašem prvním utkání v Poháru UEFA očekávat ofenzivní bitva? Berete jen výhru?

To je složité říct před zápasem, bude záležet na jeho průběhu. Ale hrajeme doma, publikum bude jistě opět skvělé. Ano, půjdeme do utkání s tím, že chceme vyhrát.

Spoléháte i na pomoc diváků?

Určitě, stejně jako v každém souboji, který hrajeme v Edenu. Očekáváme fantastickou premiéru.

Čeká vás ovšem silný protivník…

Jistě, to není žádná novinka (úsměv). Je velmi dobrý směrem dopředu a má skvělou přechodovou fázi. Musíme hrát spolehlivě nejen s míčem, ale i bez něj. Dobře se vracet, bát dostatečně agresivní…

Znamená to, že k soupeři cítíte velký respekt?

Naopak, očekávám, že budeme hrát naprosto bez respektu. Že budeme předvádět náš klasický fotbal. Nemáme nejmenší důvod nemít patřičné sebevědomí – i když samozřejmě musí být pod-loženo dalším kvalitním výkonem.

Zvýšilo se vaše sebevědomí po posledním ligovém vystoupení Aston Villy? V pondělí podlehla 2:0 Newcastlu…

Ale to nelze přeceňovat. V prvním poločase soupeř zahodil dvě stoprocentní šance. Kdyby je proměnil, mohlo to být úplně.

Aston Villa hrála na dva útočníky, předtím se několikrát prezentovala systémem jen na jeden hrt. Jakou variantu očekáváte ve čtvrtek?

Myslím, že mohou nastoupit první i druhou a budou stejně silní. My musíme být připraveni na oba systémy.