Marku, za sebou máte výhru na Admiře. Při pohledu na tabulku jde o hodně cenné body, že?

Ano, určitě nám body z Admiry pomohly k většímu klidu. Zároveň ale víme, že nás ještě čekají důležité zápasy, které chceme zvládnout.

Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?

Vítězství bych považoval za zasloužené. Po většinu zápasu jsme diktovali hru a soupeře do žádných velkých šancí nepustili. Trochu mě mrzí, že nemáme více odvahy před vápnem a netlačíme se více do zakončení.

Nabudila vás předchozí výhra proti Hostouni?

Myslím, že ano. Potom, co na nás po většinu sezóny ležela deka a nedařilo se, tak je každá výhra důležitá jak z pohledu tabulky, tak i psychiky.

Dokážete vyjmenovat příčiny, proč se v této sezoně pohybujete v jiných patrech tabulky než v minulé sezoně?

Upřímně ani nevím, v čem to vlastně bylo. Jedna z příčin může být poměrně hodně zdravotních problémů, které se u nás točí téměř u všech hráčů. Chyběla a podle mě stále ještě chybí větší kvalita a odvaha při zakončení ofenzivních akcí. Samozřejmě ale taky spousta zbytečně obdržených branek. Je to asi kombinace všeho.

close Marek Kodr, kapitán Motorletu info Zdroj: PFS zoom_in Marek Kodr, kapitán Motorletu Souhlasíte s tím, že jaro je pro vás jako na houpačce? Čtyři zápasy čekání na výhru, pak dvě za sebou, pak třikrát bez, teď zase dvě za sebou…

Vypadá to tak, ale dost se to taky odvíjí od soupeřů, kdy jsme po sobě narazili na kvalitní týmy Domažlic a Slavie, které potvrdily své umístění v tabulce. Remíza s Táborskem nás mrzí, protože jsme měli na to zápas vyhrát a odvézt si tři body.

Do konce sezony chybí sehrát ještě čtyři kola a nejbližší dva zápasy máte proti soupeřům v tabulce pod vámi. Berete je za ty naprosto klíčové?

Bereme to jako zápasy, které chceme a potřebujeme zvládnout, abychom měli klid a zároveň abychom do konce sezóny co nejvíce vylepšili postavení v tabulce.

Přibližte si ve fotogalerii podzimní utkání Motorlet - Admira:

ČFL: Motorlet - Admira

Změnila se nějak ČFL oproti minulé sezoně? Překvapilo vás něco?

Oproti minulému ročníku mi to přijde dost podobné. Některým týmům se daří víc, některým míň.

Vy za sebou máte zápasy v nejvyšší soutěži, jaká je podle vás úroveň té třetí nejvyšší?

Já jsem třetí ligu poprvé zažil před několika lety, kdy jsme s Žižkovem postupovali do druhé ligy. Od té doby se velmi změnila, dříve to bylo výrazně náročnější hlavně po fyzické stránce. Dnes z důvodu přítomnosti B týmů se klade větší důraz na fotbal a rozvoj mladých hráčů. Tudíž mi přijde, že celkový tlak je o trochu menší, ale je to více o fotbale.

Jak se vám na Motorletu hraje? Jakou máte partu?

Na Motorletu teď budu završovat druhý rok. Jsou věci, asi jako všude, na kterých by chtělo trochu zapracovat. Ale celkově jsem spokojený. Motorlet mi umožňuje se naplno věnovat mé práci, za což jsem vděčný. Myslím, že partu máme dobrou, což bylo vidět v zejména v posledních zápasech, které jsme potřebovali zvládnout.

A teď to jen dotáhnout do úspěšného finiše…

Díky, budeme se snažit sezonu dotáhnout co nejúspěšněji a skončit na nějakém důstojném místě v tabulce.

close info Zdroj: PFS zoom_in


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...