Když už ve čtvrté minutě proměnil teplický Žák penaltu, vypadalo to, že favorit dokráčí ke snadné výhře. Pražané ale zapnuli na vyšší obrátky a byli vyrovnaným soupeřem. Gólu se dočkali krátce po změně stran, kdy potrestal chybu hostů Batioja.

Po základní hrací době platil stav 1:1 a šlo se do prodloužení. V něm měli domácí dvě veliké možnosti ke skórování. Bazal obešel brankáře Grigara, ale prázdnou bránu minul, v zápětí Grigar vychytal Sixtu. A jak to tak bývá, na druhé straně udeřily Teplice a ve 102. minutě rozhodl T. Vachoušek.

Žižkovská Viktorka tak sice v poháru končí, ale fanoušci hráče do šaten vyprovázeli potleskem ve stoje.

"Kluci odvedli perfektní práci, byla tam kvalita. Odehráli jsme dobré utkání a dovolím si tvrdit, že jsme byli fotbalovější než Teplice. Měli jsme dost šancí, ale bohužel," hodnotil po utkání žižkovský kouč Michal Šmarda.

"Rozhodují góly, bylo to o maličkostech, ale na hráčích byla vidět touha, skvělý přístup, nebáli se. Po zápase jsme jim poděkovali a řekli, že se nemají za co stydět. Tohle je ta cesta, po které si chceme splnit náš cíl," dodal.

Do hry zasáhly i další tři pražské týmy. Dukla vyhrála v Libčanech 3:1, Aritma padla v Domažlicích 4:1 a Motorlet na svém hřišti nestačil na Jablonec 0:4.