Sparťanskou rekordní sérii 33 ligových utkání bez porážky ukončil hned na úvod nového ročníku nováček z Hradce Králové. Východočeši zvítězili na domácím hřišti 2:1, rozhodující gól dal v 61. minutě Václav Pilař.

DÁLE ČTĚTE: Klokani i v deseti sebrali v Edenu Slavii na úvod bod

Sparta bez potrestaného stopera Řepky nezačala dobře, aktivitu přepustila soupeři a ligový nováček hrál před vyprodaným hledištěm s obrovskou chutí. Ještě než se mistr rozkoukal, prohrával 0:1 po brance Rezka z 15. minuty, kterému předcházel trestný kop z pravé strany a také chyba Hohenedera, jenž ramenem vyslal úspěšného střelce do jasné šance.

Hosté působili těžkopádně, jejich středová řada se vůbec nedostával do hry a výsledkem byla pouze Sionkova rána do středu branky, zatímco domácí měli další šanci po opakovaném Pilařově proniknutí po levé straně, jenže na zpětnou přihrávku nedokázal dostatečně soustředěně reagovat pálící Poděbradský.

Favorita probrala až rána Kadlece ze 27. minuty, která šla sice mimo, ale zavelela do útoku. Už v poslední čtvrthodině prvního poločasu měli hosté navrch, přes střed hřiště předvedli několik nadějných akcí, ale největší šanci si vypracovali paradoxně po rohu, který zakončil nepřesnou hlavičkou Brabec.

Do druhého poločasu Sparta posílila příchodem Kweukeho ofenzivu a záhy měl velkou možnost vyrovnat Wilfried. Útočník z Pobřeží slonoviny v 55. minutě dostal nádhernou kolmici mezi stopery od Matějovského a hrotový fotbalista prokázal střeleckou pohodu z pohárového utkání v Liepaji.

Domácí nováček najednou ztratil veškeré sebevědomí a jen stěží odvracel nájezdy sparťanských nájezdníků, kterým nechybělo ani zakončení. Jenže místo otočení výsledku přišel druhý domácí gól, o který se postaral v 61. minutě Pilař, jehož rána z dvaceti metrů prosvištěla kolem náhradního sparťanského kapitána Blažka až do sítě.

Spartu druhý inkasovaný gól v utkání vyvedl z míry a z tlaku najednou nebylo nic. Domácím znovu narostla křídla a s přibývajícími minutami se stále víc přibližovali překvapení, které nakonec vybojovali. Hosté měli v nastaveném čase ještě jednu šanci, ale Wilfried minul branku o několik decimetrů.

Hradec Králové - Sparta Praha 2:1 (1:0)

Branky: 15. Rezek, 61. Pilař - 55. Wilfried. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, T. Kovařík. ŽK: Fischer, Lindr - Pamič, Kladrubský, Sionko. Diváci: 6000 (vyprodáno).

Hr. Králové: Lindr - Poděbradský, Pávek, Wozniak, Karal - Rezek (71. Tomašák), Janoušek (59. Chleboun), Hochmeister, Fischer - Černý, Pilař (87. Dvořák). Trenér: Kotal.
Sparta: Blažek - Kladrubský (83. Lačný), Brabec, Hejda, Pamič - Hoheneder (46. Kweuke) - Sionko, Matějovský, Kucka, Kadlec (63. Žofčák) - Wilfried. Trenér: Chovanec.