Na domácí půdě jednoznačně přehrála v souboji dvou posledních mistrů Liberec a ve vytoužené cestě za obhajobou titulu získala první tři body. „Vstup do sezony je pro nás velmi důležitý. Toužíme po obhajobě mistrovského i pohárového titulu,“ svěřil se před utkáním sparťanský kouč Michal Bílek.

A Letenští si vzali slova svého trenéra k srdci. Proti Severočechům byli jednoznačně lepším týmem a jen špatná koncovka zabránila jejich výraznějšímu vítězství. A že k němu byli blízko! Prestižní souboj na Letné tak rozhodla jediná branka útočníka Libora Doška, který působil také v Liberci. Toho v devatenácté minutě, i díky teči hostujícího stopera Košťála – i o něho měla Sparta zájem, uvolnil přihrávkou Abraham. Sparťanský dlouhán se prodral přes hostující obránce, se štěstím nasadil gólmanovi Hauzrovi „jesličky“ a zároveň Letenským zajistil premiérovou ligovou výhru.

Jeden gól? Chtěl jsem dát dva, žertoval střelec Došek

Praha -Minulou sezonu končil brankou a titulem. Tu letošní začal také gólem. Útočník Sparty Libor Došek rozhodl svou trefou o vítězství svého týmu nad Libercem.

Představoval jste si, že dáte hned v začátku sezony gól?

Představoval jsem si, že dám dva góly během deseti minut a mužstvo bude v klidu. Trošku to nevyšlo. Ale teď vážně. Důležité je, že jsme vyhráli. Hlavně po psychické stránce. Tři body a výhra jsou doma.

Jak byste popsal svůj gól?

Akce na jeden dotek. Martin Abraham mi to skvěle přihrál, já se dostal přes Košťála, pokryl si balon a snažil se trefit. Troška štěstí tam byla.

Liberec jste téměř k ničemu nepustili. Čekal jste podobný průběh?

Hráli jsme dobře, a proto to pro ně nebylo jednoduché. Vypracovali jsme si spoustu šancí a je jen škoda, že jsme jich víc neproměnili.

Máte zálusk na korunu pro krále ligových střelců?

Bylo by to určitě příjemné, ale pro mě jsou důležitější kolektivní úspěchy se Spartou. Ještě nás toho čeká hodně, včetně boje o Ligu mistrů. Mámi další sny.

Pod Ještědem jste několik sezon působil. Byl pro vás zápas v Liberci něčím speciálním?

Je pravda, že ten zápas vnímám jinak, než proti někomu jinému. Trošku prestižní je. Ale už je to docela dlouhá doba, kdy jsem v Liberci hrával.