Ani pro Uhlíře však nebyla přidělená skupina dostatečně lákavá. „Do divize bychom šli, ale do skupiny C? Ne děkuji,“ odmítá rezolutně trenér Robert Hlavica.

Na cestě vzhůru přichází pád

Proč divizní skupina C pražské týmy tolik děsí? „Jezdili bychom strašně daleko. Navíc poté, co jsem viděl duel Zbuzan v Turnově, kde rozhodla, slušně řečeno, sporná penalta v 93. minutě… Neláká mě jezdit takové vzdálenosti a vracet se bez bodu, s vyloučeným hráčem a pocitem křivdy,“ vysvětluje zkušený lodivod.

„A nezmůžete nic,“ dodává proč vzal tým zavděk pražským přeborem. Možná jen na rok, protože po cestě vzhůru přichází pád. „Přinejhorším si zahrajeme A třídu, ještě jsme v ní nebyli,“ zlehčuje.

Nehrají špatně 

Záchrana mezi pražskou elitou totiž letos nebude jednoduchá. Jistou cestu o patro níž mají nehorší čtyři týmy. Po mizerném startu, kdy ze čtyř duelů získal tým z Cibulky jediný bod, se nepříjemná situace může týkat právě i Uhelných skladů.

Že by tým byl v krizi, však popírá, s čímž souhlasí i kapitán Lukáš Zilvar. „Nehrajeme špatně, ve většině utkání jsme byli dokonce lepší. Jen nedáváme šance což je problém,“ vysvětluje.

Statistiky jsou nekompromisní

Recept zkušeného útočníka na cestu z krize je jednoduchý. „Musíme zlomit smůlu klidně gólem kolenem, hlavně, abychom vyhráli,“ přeje si. „A v neposlední řadě je třeba změnit přístup. Jako bychom si na hřiště šli jen udělat žízeň,“ rozčiluje se Zilvar. „Jsem přesvědčen, že mužstvo máme nadprůměrné, navíc bodů je ve hře ještě spousta. Věřím, že záchranu zvládneme,“ nevzdává se.

Statistiky posledních let jsou však nekompromisní. Za uplynulých pět sezon se tým s takhle nepovedeným úvodem sezony nikdy nezachránil. Podaří se to Uhelným skladům? Naznačit to může už nedělní souboj na hřišti Braníku.