Tři různé míče, dvě reprezentace, jedna liga a velký fotbal pro srandu.

Málokdo je tak fotbalově, futsalově a beachfotbalově nadaný jako kapitán futsalové reprezentace a rovněž úřadujícího vicemistra ligy Eco Investment Martin Dlouhý.

Pět zásahů

Svoji výjimečnost a všemožnou míčovou platnost uplatnil nesčetněkrát. Před týdnem dokonce ve futsale sestřelil pod Jeseníky nebohý Šumperk pěti góly a třemi asistencemi. Eco Investment vyhrál 11:2.

„Každý rok se stane, že se futsalista něčím zaskví. Buď dá hattrick, nebo ještě více branek. To je hned. U mě se to stalo po delší době. Byl to dobrý den,“ usmál se třiatřicetiletý hráč, který si na nedostatek pohybu rozhodně nemůže stěžovat.

Tráva, umělkai písek

Když je čas, jde si zahrát velký fotbal. „To je pro srandu. Teď jsme třeba přestoupil do Chocerad, to je 1. třída,“ připomněl. Na jaře a na podzim zase válčí v 1. Hanspaulské lize za Rowdies HFC a v žáru letního slunce, s horkým pískem pod chodidly, se baví plážovým fotbalem.

„Plážák přes léto, to je bavendo a taková pověstná třešnička. Navíc, když se narazí na kvalitní tým, to je pak něco,“ zavzpomínal na letošní turnaj v Portugalsku.

Čekání na třetí titul

Ve své futsalové kariéře bral titul zatím dvakrát. Na ten třetí čeká už skoro deset let. „Individuální úspěchy jdou skoro mimo mě. Já chci hlavně mistra ligy a pak taky dobrý výsledek s reprezentací na říjnovým mistrovství světa v Brazílii. V lize to ale bude letos hodně těžké. Určitě silnější než loni nejsme. Odešli zkušení hráči a navíc je zraněný reprezentant Frič. Před play off je potřeba posílit,“ řekl Dlouhý.

Mezi těmi, kteří klub opustili, byl i Aleš Štorc. Zamířil do konkurenčního Benaga, kdysi tradičního pražského klub, který se před létem přestěhoval do Zruče nad Sázavou. A právě dnes se postaví Dlouhému a spol. „Těším se už kvůli atmosféře. Přijde mnohonásobně víc diváků, než když jsme hráli na Letné.“