Velká senzace se rodila ve středuv zápase 2. kola Poháru ČMFS alias Ondrášovka Cupu v Libni. Ale nezrodila… Divizní Meteor VIII remizoval 1:1 s prvoligovou Příbramí a vypadl až na penalty.

„Je to škoda už i proto, že jsme po první penaltové sérii vedli jedna nula,“ uvedl kouč Meteoru Josef Jarolím.

Domácí Hruška proměnil, hostující Penc ne. Pak už ale byli příbramští exekutoři neomylní, zatímco v týmu Meteoru zaváhali Daňhel s Barešem.

„Vypadli jsme z poháru, ale na druhou stranu mě těší, že jsme byli soupeři z nejvyšší soutěže vyrovnaným soupeřem,“ dodal Jarolím.

Spasitelem vršovických klokanů gólman Marek

Velké problémy měli Bohemians 1905 v Ovčárech. Domácí nováček ČFL díky remíze 2:2 dotáhl zápas až k penaltám. V nich už ale dominoval favorit z Vršovic poměrem 4:3.

„V závěru zápasu jsme nesmyslně polevili a dovolili soupeři vyrovnat. Musím poděkovat gólmanu Markovi, který v následném rozstřelu dvě penalty kryl,“ uvedl kouč Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Postoupili střížkovští i tým ze Žižkova

Naopak bez potíží postoupili Bohemians Praha, v Čelákovicích zvítězili 4:1. Dva góly dal Dobeš.

Na penalty postoupila i Dukla po bezgólové remíze v Králově Dvoře. V souboji dvou zástupců II. ligy Viktoria Žižkov zdolala 2:1 Sokolov a ve 3. kole ji čeká Dynamo České Budějovice. Podle očekávání Admira podlehla Hradci Králové 0:3.

Slavia může mít potíže, Sparta jen stěží

Dnes od 17 hodin se představí i obě „S“ na hřištích soupeřů. Těžšího má zjevně Slavia, na půdě velmi ambiciózního českolipského nováčka v ČFL ji v kombinované sestavě rozhodně nečeká procházka růžovým sadem.

„Určitě by bylo lepší, kdybychom byli v kompletním složení, také diváci v České Lípě by chtěli vidět nejsilnější Slavii. Nezbývá nám ale nic jiného, než si s touto situací poradit, utkání zvládnout a postoupit dál,“ uvedl před zápasem trenér Karel Jarolím.

Poloprázdná lavička

K dispozici nejsou brankář Hanuš, Čelůstka, Jan Hošek, Milan Černý, Suchý a Hloušek, kteří dostali pozvánku do reprezentace jedenadvacítky. Na reprezentační srazy odcestovali také Ragued a gólman Romanovs.

Do utkání nezasáhnou dlouhohodobě zranění Šmicer, Kaufman a Pekhart, ke kterým přibyli další hráči. Hubáček má odraženou patu, Jaroslav Černý zraněné koleno a Jandu trápí zadní stehenní sval.

Sparta nastoupí na půdě divizního nováčka v Ústí nad Orlicí, který v sobotu doma prohrál s Turnovem.

Pražané ve 2. kole Poháru ČMFS

postoupili: Bohemians Praha, Bohemians 1905, Viktoria Žižkov, Dukla

vyřazeni: Meteor, Admira

dnes hrají: Slavia a Sparta