Staněk se zranil v posledním utkání skupiny s Turky (1:2). Při zákroku před úvodním gólem si poranil rameno, s bezvládnou rukou se snažil chytat dál, ale gólu nezbránil. Zápas pro ně předčasně skončil.

„Hned po dopadu na trávník jsem cítil, že to bude špatné, pravá ruka byla skoro bezvládná. Jsem smutný ze spousty věcí. Ze svého zranění, z toho, že jsem musel střídat, nezabránil té dorážce. A zejména z našeho konečného umístění na Euro,“ řekl Staněk.

Slavia si poradí z vlastních zdrojů

Ve čtvrtek v Ústřední vojenské nemocnici podstoupil vyšetření, magnetická rezonance odhalila luxaci pravého ramenního kloubu a poškozené vazy. V nejbližších dnech po splasknutí otoku podstoupí operaci, následovat bude dlouhá rekonvalescence.

„Ničeho nelituji, reprezentovat pro mě vždycky bylo a je velkou ctí. Chci chytat, vítězit, za každou cenu vždy a na jakémkoliv jevišti. Ve Slavii, v nároďáku. Vrátím se silnější, s tímto typem zranění už vlastní zkušenost mám. Vím, jak postupovat,“ nepropadá panice Staněk.

Od zimního přestupu z Plzně se stal Staněk jedničkou Slavie. Ve dvanácti ligových zápasech udržel šestkrát čisté konto. Branku hájil také v obou osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. „Pro nás je to samozřejmě obrovská ztráta, protože Jindra se během půl roku vypracoval mezi velké opory týmu. Víme, že se s jeho absencí musíme vyrovnat. Máme řadu řešení z vlastních zdrojů jako Aleš Mandous nebo Ondrej Kolář, kteří mají evropské zkušenosti, a Tondu Kinského, který se vrátil z hostování. Tihle kluci se podělí o to, aby nahradili Jindru během jeho rekonvalescence,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský na webu Slavie.