Svoji hvězdu mají i Královice, a to v podobě hrajícího trenéra Martina Hyského. Tedy jak se to vezme. Před sezonou skončil a rozhodl se naplno trénovat dorost Slavie. Ovšem na závěr podzimu se do královického týmu vrátil a v několika zápasech mu svými zkušenostmi na hřišti pomohl. „Říkal jsem, že když bude třeba, přijedu pomoct,“ přiznává držitel mistrovského titulu se Slavií v roce 1996. 

Bylo to tak, že Královice na konci podzimu volaly S.O.S.?

Klub se mi ozval, a protože jsem pořád registrovaným hráčem Královic, tak jsem dodržel naši domluvu. Nehledejte na tom něco zvláštního, byli jsme takhle dohodnutí a já přišel. Nic senzačního se nestalo. 

Sledoval jste po očku, jak si Královice bez vás vedou?

To je jasné, že jsem koukal, jak se daří. Byl jsem tam docela dlouho, věděl jsem, jak si vede. Samozřejmě jsem po těch letech byl a jsem v kontaktu s manažerem Královic panem Janouškem i trenérem Kalivodou.

Takže jste si šel omrknout trénink a pak hned naskočil?

Ne, ne. Šel jsem si zahrát z voleje, nebyl jsem ani na jednom tréninku. Mám svoje vytížení ve Slavii a možná nebudu přehánět, že jsem v pohybu víc než většina hráčů, co v Královicích působí.

Spokojený s podzimní bilancí v královickém dresu asi moc nejste, že?

Odehrál jsem čtyři zápasy v přeboru a jeden v poháru, tam jsme vypadli. A v přeboru jsme vyhráli jen poslední zápas. Zkrátka se ukázalo, že soupeři mají kvalitu. Zvláštní na tom je snad to, že jsme vyhráli nad Braníkem, který je hodně kvalitní. Ale my jsme v tom utkání hráli odzadu a povedlo se nám to. S Chabry jsme remizovali a prohráli jsme s Vršovicemi a Duklou.

Sestupovat z přeboru budou čtyři týmy. Jedenácté Královice jsou tomuhle pásmu blíž, než bylo v minulých letech obvyklé. Vnímáte to?

Jsme tam namočení. Máme náskok pěti bodů. Myslím, že se v klubu budou muset pořádně zamyslet, jak dál. Bude třeba dobře složit tým, začít pořádně trénovat. Zimní přestávka je dlouhá, teď bude volno. 

Už jste dostal nabídku směrem k jarní části přeboru?

Na naší dohodě se nic měnit nebude. Budu připravený klubu pomoci, když to bude třeba. V Královicích vědí, že nikam jinam hrát nepůjdu. Teď ale nemá opravdu cenu nějak víc řešit, jak to bude na jaře. 

Byl to pro vás velký nezvyk hráče neusměrňovat? Přece jenom jste byl dlouho trenérem Královic.

Kdepak. Do ničeho jsem nezasahoval. Šel jsem si jen zahrát. Nic mě nepřekvapilo. Mužstvo je v Královicích dlouhou dobu pohromadě, kluci sami dobře vědí, co by mělo a mohlo fungovat lépe. To jim nemusí nikdo říkat, jsou tam zkušení hráči jako Jeřábek, Krejča nebo Šmíd.