„Třetí liga je hodně lákavá, v budoucnu by určitě Motorletu slušela," neskrývá odhodlání poprat se o vyšší soutěž nový kouč.

Kdy jste se rozhodl na nabídku Motorletu kývnout? Zvažoval jste ji dlouho?

V Motorletu jsem toho zažil opravdu hodně. V Jinonicích jsem se narodil, v Motorletu jsem v šesti letech začal hrát i fotbal. No a pak jsem si tam o dvacet let později v zápase taky zpřetrhal přední křížový vaz a tím tady odstartoval svoji trenérskou kariéru.

Změnilo se něco?

V klubu jsem našel spoustu kamarádů, potkáváme se pořád, takže mám v hlavě velkou motorleťáckou krabici plnou zážitků, vzpomínek, kamarádských vazeb i emocí. A tím, že jsem kývl na nabídku v Motorletu trénovat, jsem chtěl klubu za to všechno poděkovat.

Veřejnost vás má spojeného s účinkováním ve Slavii. Jak se poté vyvíjela vaše trenérská kariéra?

Ve Slavii jsem prožil šest let, během kterých jsem získal spousty trenérských i manažerských zkušeností spojených s fotbalem. Předně jsem si vyzkoušel, jaké je to trénovat slavné ligové mužstvo včetně koučování týmu v derby před plným Edenem.

Co vám nejvíce dalo?

Mohl jsem vidět, jak funguje nejstarší profesionální klub v Česku, jak systematicky pracuje Karel Jarolím, přebíral slova i myšlenky Franty Cipra, pracoval s reprezentanty různých zemí. Trénoval kluky, co vyhráli titul, hráli Ligu mistrů nebo byli úspěšní v zahraničí a asistoval bývalým hráčům a pak úspěšným trenérům, jako jsou Petr Rada a František Straka. Taky jsem si vyzkoušel, jaké to je asistovat zahraničnímu kouči Alexi Pastoorovi, pracoval jsem ve slávistické akademii a byl u zisku titulu se slávistickou U19. Posbíral jsem toho ve Slavii opravdu dost, potkal hodně kvalitních trenérů i lidí, se kterými se dodnes vážně moc rád setkávám, a za to jsem Slavii vděčný.

Ve funkci jste nahradil kouče Pavla Novotného, pod jehož vedením skončil tým druhý. Pokud máte vyšší cíle, měl by se chystat útok na třetí ligu. Je to tak?

Pavel Novotný určitě odvedl v Motorletu kus dobré práce a s jinonickým áčkem měl výsledky. Jestliže chci, aby se moje mise a prácev Motorletu hodnotila jako úspěšná, musím na jeho výsledky navázat a pokusit se je překonat. Nebudu tedy zastírat, že třetí liga není lákavá a že by Motorletu, ve kterém se dlouhodobě dobře pracuje v rámci Prahy i celé České republiky s mládeží, ČFL neslušela. Troufám si říct, že si ji Motorlet zaslouží.

V čem by měl být Motorlet pod vaším vedením jiný?

Věřím, že mužstvo, které tady je, bude dobře připraveno, bude hrát kvalitní fotbal, bude dávat hodně gólů a bude mít výsledky. Mám rád ofenzivní fotbal a víc výhry 4:3 než 1:0.

Motorlet je známý dobrou prací s mladými hráči, bylo i tohle plusem při vašem rozhodování?

Určitě ano. Motorlet dlouhodobě produkuje mladé kvalitní fotbalisty pro profesionální kluby i pro svoji potřebu v uplatňování pro dospělý fotbal.

Posily ale lákáte i z jiných klubů… Sáhnete po někom z bývalých svěřenců, které jste vedl třeba ve Slavii?

Ano. Se všemi posilami, které už přišly nebo ještě přijdou, mám osobní zkušenost. Už jsem je jednou vedl a chtěl bych s nimi na tuto dobrou spolupráci znovu navázat. Znám jejich charakter i potenciál. Oni můžou pomoci Motorletu a Motorlet jim. Jde o hráče do každé řady.

Čtěte také: Kouč Slavie Uhrin si chce vzít ponaučení z postupu Plzně