Domácí ale mohli litovat neproměněných šancí a tak se šlo do šaten za stavu „jen" 1:0. A hned v úvodu druhé půle na to málem doplatili, ale Pilík tváří v tvář Černému neuspěl.

Poté si vzal hlavní slovo rozhodčí Kovařík, který už v prvním dějství na chvíli přerušil zápas kvůli vulgárnímu skandování fanoušků, tentokrát hráče odvolal do šaten a přivedl je zpět až po devíti minutách.

Přestávka na tlaku Slavie nic nezměnila. Necid nejprve nastřelil tyč a krátce poté se po rohovém kopu prosadil hlavou - 2:0!

Tečku za utkáním pak udělal povedený lob Juhara z 88. minuty. Změnu stavu totiž nepřineslo ani desetiminutové nastavení.

Ohlasy trenérů po utkání

Alex Pastoor (Slavia): „Pro nás je to krásné vítězství, druhé za sebou. Jsem rád, že jsme nezpanikařili. Věděli jsme, že nás čeká pět finálových zápasů, a dva máme úspěšně za sebou. Dvakrát jsme udrželi čisté konto, dali jsme góly. Jsem šťastný za vítězství, ale co mě těší ještě víc, je způsob, jakým jsme ho dosáhli. Na hřišti nám dneska dobře fungovala spolupráce mezi hráči, mohlo to skončit i vyšším skóre, třeba 6:1. Dali jsme více gólů, to hráčům určitě dá vyšší sebevědomí. A protože jsem ambiciózní, sice výhru oslavíme, ale pak se v týdnu zaměříme a připravíme na zápas s Brnem. Máme to ve svých rukou, myslím, že ještě takové čtyři body budeme k záchraně potřebovat."

Petr Čuhel (Příbram): „Naše porážka je zasloužená. Vstoupili jsme do toho zápasu bojácně a nechali jsme si dát velmi laciný gól. Utkání se zlomilo na začátku druhé půle, kdy jsme nevyužili velkou šanci. Po přestávce kvůli přerušení zápasu jsme dostali druhý gól a poté bylo o zápasu už víceméně rozhodnuto. Byl to další ze zápasů, kdy jsme venku nevstřelili branku. Takové šance, jaké měl dneska Pilík, by se v lize měly proměňovat. Každá porážka v boji na konci tabulky je složitá. Pro nás je to o to horší, že jsme to dnes Slavii hodně usnadnili. Udělali jsme chyby a Slavia nás potrestala."

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 5. Hrubý, 71. Necid, 88. Juhar. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Dobrovolný. Bez karet. Diváci: 4452.

Slavia: Černý - Dostál, Smejkal, Škoda, Neves - Nitrianský, Hrubý, Gecov (90.+8 Prošek), Piták (90. Zmrhal) - Juhar (90.+7 Sodoma), Necid. Trenér: Pastoor.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Hajrapetjan (75. Mareš) - Pilík, Krbeček, Tarczal, Zeman - Danoski (79. Kraut) - Řezníček (90. Volešák). Trenér: Čuhel.

Hrubý: Jsme teď klidnější, ale není rozhodnuto

První trefa potěší, že?

Mám obrovskou radost. Hlavní je to, že nás to dostalo do hry. Škoda, že jsme už dřív neproměnili šance. Drželi jsme balon, hru ovládli a vyhráli zaslouženě.

Co vás bude první gól stát?

Bude to drahé, do kasy něco padne. (úsměv)

Vyhráli jste podruhé v řadě, jste klidnější?

Potřebovali jsme se dostat do pohody a teď v tom musíme pokračovat. Klidnější ano, ale ještě není rozhodnuto. Musíme vyhrát v Brně a pak se můžeme začít bavit o záchraně.