Výhodu domácího prostředí bude mít ve středu 9. února, která je oficiálním termínem zápasu, vršovický obhájce trofeje. Výjezd mimo hlavní město tak čeká pouze Bohemku, která nastoupí na půdě Hradce. Prvoligový nováček hraje svá domácí utkání v Mladé Boleslavi. Zbylá dvě místa v březnovém semifinále určí zápasy Olomouc - Slovácko a Jablonec - Mladá Boleslav.

Patronem losu byl Petr Vrabec spjatý v minulosti s oběma pražskými "S". "Uvidíme, kdo bude šťastnější a postoupí. Vítězství ale vždy přeju Spartě, za kterou jsem hrál a mám ji v srdci," zhodnotil los devětapadesátiletý Vrabec, který coby hráč sbíral trofeje na Letné, jako asistent trenéra Jarolíma pak získal dva tituly se Slavií.

Na Spartě se na ostrý start těší. „Od začátku je náš program zajímavý a lidé se mají na co těšit. Čekají náš Budějovice, Plzeň, derby či Partizan,“ řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Sparťané vítají derby obzvlášť poté, co jej po dlouhé době dokázali na jaře vyhrát v rámci ligové soutěže.„ Začátek bude zásadnía musíme se hned chytit. Věřím, že budeme mít ještě větší sílu než na podzim,“ vzkazuje na druhou stranu řeky záložník Lukáš Pešek.