Devět výher, tři remízy, žádná porážka a skóre 18:6. Taková je jarní bilance fotbalistů Loko Vltavín a díky ní kralují v divizi A. O pět bodů před pražským rivalem Motorletem.

V neděli Holešovičtí vyhráli 1:0 i na horké půdě ve Strakonicích.

„Před týdnem po výhře 3:2 právě nad Motorletem jsem tvrdil, že bychom byli pitomci, abychom si nechali postup do ČFL ještě vyrvat. Teď už by platilo spíš superpitomci. Na 99 procent máme postup do třetí ligy jistý,“ řekl bez okolků trenér Radek Kronďák.

Ve zbylých třech divizních kolech čekají jeho svěřence Vejprnice a Klatovy, tedy dva týmy již odsouzené k sestupu. A derby s Admirou. Těžko si představit, že by tohle „Lokáda“ promarnila. „To ne, a já blahopřeji Vltavínu k postupu,“ tvrdil už před týdnem kouč Motorletu Luděk Kokoška.

Zápas ve Strakonicích rozhodl v 69. minutě pravý bek Martin Hebnar po velkém sólu přes půl hřiště. Hráč, který většinu sezony stál vinou zranění.

„Hrály u nás už lepší týmy. Třeba i Admira na mě působila lépe než Vltavín. Pokud bychom nastoupili kompletní, porazili bychom ho,“ rýpl si strakonický sekretář David Faja.

„Strakonice byly poslední větší překážkou, kterou jsme zdolali. Derby s Admirou hrajeme v předposledním kole, doufám, že už v něm o nic nepůjde,“ uvedl sekretář Vltavínu Miroslav Janků.

„Úspěchu se musí jít naproti, vždyť brzy může něco přijít a všechno je rázem špatně.“

Radek Kronďák, trenér Loko Vltavín

Cestou do Prahy holešovičtí fotbalisté v autobuse zpívali. „Zazpívám si s nimi. Vždyť jsem sám ještě nedávno hrál. Když se daří, přidávají se i tyhle hezké věci, “ dodal exteplický stoper Kronďák.