Osm výher, tři remízy a skóre 17:6. Taková je dosavadní bilance fotbalistů Loko Vltavín v jarní části divize A. Naposledy doma přehráli 3:2 Motorlet a vedou tabulku již o šest bodů. Právě před Motorletem…

Pokud to nezvládnou, budou za pitomce…

„Karty jsou čtyři kola před koncem už jasně rozdány. Pokud bychom teď nezvládli soutěž vyhrát, jsme úplní pitomci. Musela by na nás padnout deka. Vždyť hrajeme ještě s posledními dvěma týmy tabulky,“ řekl bez okolků trenér vítězů Radek Kronďák, bývalý hráč Teplic.

Jeho protějšek na lavičce Motorletu Luděk Kokoška, jenž hrával I. ligu za Union Cheb, měl po derby rovněž jasno. „Gratuluji vám k postupu do ČFL,“ opakoval stále dokola směrem k funkcionářům holešovického týmu.

Domácí vyhráli první poločas 2:0 góly Sochy a Olivy. „Vlétli jsme do derby jako uragán a hráli asi náš nejlepší fotbal v sezoně. A ještě deset minut druhého poločasu k tomu. Třeba takový Krimlák byl plný sebedůvěry, nebál se hrát. Dalo se na to krásně koukat,“ pochvaloval si Kronďák.

„Kdyby nám dali i třetí gól, nebylo co řešit. Prospali jsme první půli,“ přiznal Kokoška.

Zvedli hlavu, aby ji nakonec sklopili

Po obrátce ale Kokoškovi svěřenci zvedli hlavu a Borovský s Pinkasem se postarali o srovnání skóre na 2:2. „Bylo to tím, že jsme se začali bát o výsledek. Motorlet má výborné standardky, dal nám po nich oba své góly, i když jiné šance neměl,“ komentoval lodivod vítězů.

Přitom čtyři minuty před vyrovnávací brankou přišli Jinoničtí o gólmana Kučeru, jenž vně šestnáctky fauloval pronikajícího Hájka a byl vyloučen.

„Ke kontaktu našeho gólmana Kučery s Hájkem vůbec nemělo dojít, souboj o míč měl být už dříve. Ale ani za této situace jsme nechtěli betonovat, vyrovnali jsme a naším cílem bylo dát i třetí gól,“ řekl kouč Motorletu.

V jeho neprospěch nakonec rozhodla penalta čtvrt hodiny před koncem, domácí Marčík se obtočil okolo stopera Vincence a sudí Váňa z Rakovníku ukázal na bílý bod.

Dva trenéři, dva protichůdné názory

„Zcela jasná penalta. Hráč Motorletu tam nechal Marčíkovi nohu. Není o čem diskutovat,“ řekl rázně Kronďák.

Jeho protějšek to viděl opačně: „Velmi sporný a přísný verdikt, protože to nebyl faul. Hezký den, hezká atmosféra, slušný fotbal, a tak důležitý zápas rozhodne takováhle penalta,“ zklamaně hlesl Kokoška. „Přitom Lokádě by i bod k postupu stačil. Ale my jí i tak přejeme hodně úspěchů ve třetí lize, má kvalitní kádr,“ opakoval Kokoška.

Penaltu proměnil Socha, Holešovičtí vyhráli 3:2. „Socha je náš nejlepší střelec, takový nám tu v minulé sezoně, kdy jsme skončili v divizi B druzí hned za vítěznými Jirny, chyběl. Ale přesto jsme loni nespravedlivě nepostoupili, i když jsme chtěli,“ připomněl Kronďák skutečnost, že Jirny nakonec prodaly postup do ČFL Písku. Tedy týmu, který skončil až čtvrtý v divizi A, tedy jiné soutěži.

Vyhráli už popáté za sebou

Tři body získal tým z Holešovic výhrou nad Motorletem popáté v řadě. „Je to krásný pocit, když si uvědomím, že jsem tady po sedmi podzimních kolech a prohraném derby na Meteoru téměř skončil. Ale to je prostě fotbal,“ připomněl Kronďák fakt, že v září měl jeho celek na svém kontě dvě výhry, jednu remízu a čtyři porážky. Takže se v tu chvíli čekal spíš boj Vltavínu o holý divizní život…

Postoupit by mělo i béčko z I. A třídy do přeboru

Ještě větší šanci postoupit má nyní i B-tým Vltavínu, a sice z I. A třídy do přeboru. Čtyři kola před koncem vede tabulku své skupiny A o sedm bodů před Viktorií Štěrboholy.

„Ano, je to tu připravené, aby se zdejší fotbal posunul někam jinam. Teď jde jen o to, zda by vedení klubu finančně zvládlo dva postupy. Půjdeme-li do ČFL, je ideální mít béčko v přeboru,“ dodal Kronďák.

PRAHA V NEBI I PEKLE

  • V letošní sezoně vyhrají své soutěže Slavia (I. liga), Bohemians 1905 (II. liga), Loko Vltavín nebo Motorlet (divize A). Z přeboru postoupí do divize Přední Kopanina nebo Dukla B.
  • Sestup z I. ligy nemine Viktorii Žižkov, pád z ČFL do divize stále hrozí i Vyšehradu.