Jak to tedy vypadá ve skupině H? Lille vede s osmi body, druhý AC Milán má sedm bodů a třetí Sparta šest. Karty jsou rozdány následovně: pokud ve čtvrtečním duelu Pražané prohrají a italský velkoklub zároveň porazí poslední Celtic, je naděje na postup fuč. Sparťané tak musejí bodovat, v ideálním případě zvítězit. Což by se rovnalo menší senzaci…

„Hlavní je, že v tuhle chvíli máme postup ve svých rukou, nechceme se spoléhat na další výsledky. Není důvod se předem něčeho bát. Rozhodně to můžeme zvládnout,“ řekl před odletem mladý záložník Filip Souček, který o víkendu v Teplicích nastoupil v základní sestavě.

Sparťanský optimismus je přímo vzorový, ale připomeňme, že na Letné dokázali fotbalisté Lille bez větších problémů zvítězit 4:1. Mužstvo trenéra Václava Kotala je navíc i nadále sužováno rozsáhlou marodkou. Kromě dlouhodobých marodů Hložka a Štětiny ve Francii nenastoupí ani Hancko, Kozák, Sáček či Polidar. Kouč Kotal však může využít sedmnáctiletého Adama Karabce.

To, co minulý týden stačilo na bezbarvý Celtic, na čtvrtečního soupeře zřejmě stačit nebude. „Lille a AC Milán jsou samozřejmě trochu dál než Celtic, ale připravíme se na ně,“ slíbil ostrostřelec Lukáš Juliš, s pěti góly druhý nejlepší střelec celé Evropské ligy. Domácí se zase mohou spolehnout na střeleckou formu tureckého záložníka či útočníka Yusufa Yaziciho, který v Praze zazářil hattrickem.

Zapomínat nelze ani na to, že zápasy jdou za sebou v rychlém sledu a už tento víkend čeká na Spartu další zásadní test – pražské derby se Slavií, ve kterém půjde první místo v ligové tabulce. „Teď je toho fakt hodně, únava je cítit. Je to nepříjemné, navíc Lille má širší, nebo spíš zdravější kádr,“ uvědomuje si obránce Dominik Plechatý.

Podaří se sparťanům ve Francii překvapit?