„Úplně spokojený ale nejsem,“ přiznává trenér Jiří Tesař. „Na můj vkus jsme dostávali hodně gólů, více, než týmy v tabulce těsně pod námi. A také téměř všechny naše bodové ztráty byly naprosto zbytečné,“ dodal k podzimní bilanci deseti vítězství, čtyř remíz a jedné porážky.

Trenér věří kádru, posily nejsou potřeba 

Nemusí to být pouze Sparta nebo Slavia, i v nižších soutěžích je během zimní přestávky běžné, že se kabinou přežene uragán spousta hráčů odejde a další přijdou. Nic podobného se ale tentokrát týmu z nejsevernějšího koutu Prahy netýkalo. „Nemáme nové hráče, jen v přípravě zkoušíme ty naše na jiných postech. Jediná nová tvář je brankář Krch,“ přiblížil zimní dění třeboradický trenér.

Hlavní oporou mezi tyčemi je velezkušený gólman Peter Bartalský. Ten má ale ještě více práce, než tomu bylo dříve. „Dělá dorosty na Spartě, je u ženského nároďáku i u žen Sparty, na to jsme museli reagovat. Nemůžeme si dovolit riskovat, že by nebyl k dispozici a měli jsme pak na zápas jediného brankáře,“ upozorňuje Tesař.

Cílem je vyhrávat. Divize? Uvidí se 

Vítěz pražského přeboru kromě zlatého poháru a finanční odměny získává také přednostní právo na postup do divize. Ovšem v posledních letech se příliš často nestávalo, že by toho úřadující pražský šampion využil. A když to odmítnou i další týmy za ním, nepostoupí nikdo.

Co na to Třeboradice? Minulý rok se v zákulisí mluvilo o tom, že o postupu budou přemýšlet pouze v případě, že přebor vyhrají. Skončily ale druhé. A stejná podmínka prý platí i letos.

„Ano, kdybychom měli uvažovat o posunu výš, tak jedině ve chvíli, kdy skončíme na prvním místě. Ze druhé pozice nikam nepůjdeme, tu šanci už jsme měli po minulé sezoně a nevyužili jsme ji. Uvidíme, jak to celé dopadne. Ještě jsme nic nevyhráli, a to si vážně nedělám nějaké alibi,“ usmívá se třeboradický kouč.

Příprava je kratší, i zápasů je méně 

Jiří Tesař patří mezi nejnáročnější trenéry, ale tuto zimu se věnoval hlavně tréninkům. Pouze pět přípravných zápasů je i v pražských soutěžích neobvyklé. „Minulý rok jsme začali s přípravou dříve a hráli turnaj na Meteoru, který začínal brzy. No a pak se stalo, že v soutěžních zápasech tomu už někdy chyběla trochu šťáva,“ vysvětluje.

Přesto, že je zimních zápasů málo, tak se v nich Třeboradicím daří a tým ukazuje, že na jaře nehodlá první příčku nechávat někomu jinému. „Chceme hrát pohledný fotbal a vyhrávat. Ne za každou cenu, ale za sportovní cenu. Každý dělá fotbal proto, aby vyhrával. Náš cíl je jasný, vyhrát přebor i pražský pohár. A půjdeme si za ním,“ vzkazuje fanouškům i soupeřům trenér největšího aspiranta na titul pražského šampiona.