Hrál se průměrný fotbal, šancí bylo málo. Slovan měl největší příležitost v prvním poločase, ale Kerbr se gólového efektu nedočkal. A vyrovnání nepřinesla ani snaha severočeské party v závěru střetnutí.

"Do 70. minuty jsme hráli dle plánu, ale už po inkasovaném gólu jsme se neprosadili," řekl liberecký záložník Radim Breite.

"Rozhodl šťastný gól, vím, že to ono nebylo," uvedl sparťansk forvard David Lafata.

První liga, 27. kolo: Sparta - Liberec 1:0 (0:0)Branka: 54. Lafata. Rozhodčí: Machálek – Hrabovský, Kotalík. ŽK: 0:4. Diváků: 9 664.
Sestavy:
Sparta: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Michal Kadlec, Hybš – Sáček, Vácha – Konaté, Čermák (83. Havelka), Vatajelu (77. Zahustel) – Lafata (89. Matoušek).
Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Souček – Ekpai, Ševčík, Breite (81. Baroš), Vůch (71. Potočný) – Graiciar.