Staré pořekadlo říká, že ryba zapáchá od hlavy. Jak výstižné pro nejbohatší klub české ligy. Nekoncepční nákupy posil, střídání trenérů pravidelné jako roční období. Jasné vize s neprůhledným řešením.

A kdo nad tím vším drží „ochrannou ruku“? Předseda představenstva Daniel Křetínský. Ten chvílemi připomíná dítě, které chce mít najednou ve svém pokoji všechny nejdražší hračky.

Dětskou řečí se však musí dodat, že nagelovaný panáček Ken a oheň sálající kopie dinosaura společnou řeč zřejmě nikdy nenajdou. Možná stejně jako různorodé nátury v kádru zatím druhého ligového celku.

„Víme, že vám jarními výsledky radost neděláme. Mohu vám ale říct, že budeme pro zisk titulu dělat ještě mnohem více než do této chvíle,“ sliboval na velikonoční pondělí při setkání s fanoušky muž číslo jedna na sparťanské lavičce Michal Bílek.

A změny začaly ihned po Bílé sobotě. Zvýšení tréninkových dávek, finanční postihy, přeřazení dvou herních hříšníků Václava Drobného a Jana Šimáka do rezervního týmu.

„Nechci s vámi mluvit. Nikdy jste mi nepomohli a teď bych vám byl dobrý,“ odvětil na žádost o rozhovor po úterním tréninku s béčkem Sparty špílmachr Šimák.

Václav Drobný odešel z tréninku ještě před jeho skončením. „Cítím vinu za první obdržený gól ve Zlíně. Ale že by byl jeden nepovedený zápas důvod k přeřazení do b-týmu,“ nechal otevřenou otázku nad svým dalším osudem na Letné bývalý bek Štrasburku či Aston Villy.

Právě tato dvojice je zářným příkladem práce s příchodem nových posil. Chodící „hvězdy“ Horváth a spol. jakoby fotbal bavil jen proti silným soupeřům, talentovaní a Spartou zkoušení nebo sledovaní Volešák, Fillo či Limberský prohánějí své soupeře s buldočí zarputilostí. Bohužel pro letenský fobal, v jiném dresu.