Zúčastní se ho čtyři pražská mužstva, Slavia, Sparta, Bohemians 1905 a domácí Dukla. „Dukla bude hrát od podzimu ve druhé lize, a tak lze považovat akci Legendy 2007 za součást renesance velkého fotbalu na Julisce,“ uvedl šéf organizačního výboru turnaje Pavel Červený. Záštitu nad akcí převzala Nadace fotbalových internacionálů.

Program začne v 11.00 koncertem vojenské dechovky, vystoupením mažoretek a státní hymnou. V pravé poledne provede čestný výkop držitel Zlatého míče z roku 1962 Josef Masopust a pak už začne utkání, v němž změří síly Sparta s Bohemians 1905. O hodinu a čtvrt později se střetnou Slavia s Duklou, v půl třetí odpoledne je na programu zápas o třetí místo. Finále začne v 15.45. Všechna utkání se hrají 2x 20 minut a zúčastnit se smějí fotbalisté, kterým je letos nejméně čtyřicet let.

„Půjde o setkání hned několika generací hráčů najednou. Takových akcí není nikdy dost a já chci věřit tomu, že nezůstane jen u jednoho ročníku turnaje,“ uvedl slavný brankář Dukly Ivo Viktor, jemuž je letos už 65 let.

close zoom_in