Fotbalový obránce Martin Latka, který se zotavuje po chirurgickém zákroku, začal individuálně trénovat s pražskou Slavií, kam by se měl po dvou a půl letech vrátit. Ve středu bude s vedením klubu jednat o podmínkách působení v týmu z Edenu. ČTK to řekl tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Latka se podrobil blíže nespecifikovanému chirurgickému zákroku a dva a půl měsíce netrénoval. V pondělí zahájil individuální přípravu pod vedením kondičního kouče Slavie Jana Netschera. "Zatím se nedá říct, kdy bude připravený nastoupit," uvedl Zlámal.

Pokud se Latka s vedením Slavie dohodne, vrátí se do Edenu po dvou a půl letech, které strávil v Panionisu Atény. Řecký klub mu však přestal vyplácet mzdy a Latka se z angažmá vyvázal.

Šestadvacetiletý Latka je odchovancem Českých Budějovic, odkud do Slavie přišel v roce 2003. S pražským celkem oslavil v roce 2008 mistrovský titul, k následnému mistrovskému primátu přispěl svými výkony v podzimní části před odchodem do Řecka. Ve slávistickém dresu si také zahrál Ligu mistrů.