Kouč Stramaccioni poslal do druhého ligového kola opět řádně provětranou sestavu. Oproti čtvrteční odvetě Evropské ligy s Bělehradem vyměnil rovnou sedmičku mužů v základní jedenáctce, což bylo na hře hostujícího mužstva v úvodních minutách znát.

Biabiany byl vidět

Na křídle operovala i nejnovější posila s pořadovým číslem jedenáct Jonathan Biabiany a rozhodně se neztratil. Právě francouzský hráč se zjevil v první velké šanci střetnutí. Lukáš Štetina ho našel krásným pasem za obranu, ale jeho zakončení skvěle vychytal Luděk Vejmola.

Když se nový muž v rudém dresu neprosadil sám, vymyslel gólovou akci pro spoluhráče. Míč putoval po ose Sáček Biabiany Lafata a Sparta vedla 1:0. Zkušený střelec byl nekrytý mezi obránci a ve vzduchu opět ukázal svůj zabijácký instinkt. „Připravovali jsme se speciálně na něj. Věděli jsme, že si umí najít místo, takže ho nesmíme nechat odskočit. A vidíte, jak to dopadlo,“ nechápal boleslavský stoper Patrizio Stronati.

Hosté si do konce poločasu vypracovali další dvě zajímavé příležitosti. Čivič ani Frýdek však přesné zakončení jako jejich kapitán nepředvedli a z dobrých pozic stříleli mimo, respektive do náruče gólmana.

Boleslav bez šancí

Domácí tým načal druhou půli lépe, měl územní převahu, ale gólové šance mu zoufale chyběly. Za povšimnutí stály jedině dalekonosné pokusy Ladislava Takácse, které se ale mezi tři tyče nevešly.

Boleslavští drželi míč, snažili se o závěrečný tlak, ale všechna snaha byla marná. Naopak Sparta se dostávala k rychlým protiútokům. V poslední pětiminutovce přišly rovnou čtyři a u všech byl střídající Plavšič.

Nejprve ho krásně vyslal na zteč Rosický, ale Srb proti Vejmolovi předvedl více ekvilibristiky, než by bylo třeba. Poté si oba jmenovaní pozice prohodili a bývalý český reprezentant zakončoval hlavou do tyče.

Plavšičovi nevyšla ani další akce, tentokrát jeho střelu zblokoval Stronati. A poslední pokus o navýšení skóre nevyužil po jeho přihrávce Karavajev.

I přesto Sparta oslavila důležité tři body a první výhru pod novým trenérem, kterému se tak konečně bude trochu lépe dýchat. „Předvedli jsme bojovný výkon. Po jednom vítězství však nemůžeme slavit, stále máme na čem pracovat,“ podotkl Ondřej Zahustel.