Přestože byla Sparta drtivou část utkání lepším týmem, doplatila na řadu nevyužitých šancí. Kodaň tahala většinu zápasu za kratší provaz, i tak se ale raduje z postupu do play off Ligy mistrů, ve kterém vyzve polskou Čenstochovou.

„Je to velké zklamání, máte životní cíle, které chcete během kariéry stihnout. Bůhví, kdy se nám to poštěstí příště. Ale jsem pyšný na celý tým, na celý realizační tým, jakou cestu s námi ušli,“ neskrýval emoce kapitán Sparty Ladislav Krejčí mladší.

Chyby v obraně

Sparta na tom byla fyzicky lépe, což bylo vidět hlavně v prodloužení. V něm sice Letenští dvakrát vedli, po hrubých chybách v obraně ale nakonec zápas dospěl až do pokutových kopů.

„Ukázali jsme naši sílu a týmovost, že jsme dokázali zaprvé vyrovnat a pak jsme dokonce v zápase dvakrát vedli. Bohužel se nám nepodařilo ubránit standardky. Ale jsem na kluky hrdý. I když je to kvalifikace o Ligu mistrů, nikdo se z toho nepodělal,“ hodnotil Krejčí.

Ten byl u klíčových momentů. Nejprve jeho branka nebyla v 56. minutě uznaná po faulu, který předcházel gólovému momentu, poté Krejčí mladší neuspěl v první sérii pokutových kopů, když míč otřel o břevno, naopak Kodaň se nemýlila ani v jednom ze čtyř pokusů.

„Penalty už jsou vabank. Dnes jsem bohužel týmu nepomohl. To ke sportu patří, jsou dobré chvíle a špatné chvíle,“ řekl Krejčí mladší.

Pražané se o postup do skupiny Evropské ligy utkají s horším z dvojice AEK Atény - Dinamo Záhřeb. Jistou mají minimálně účast v Evropské konferenční lize.