Stejně jako v předchozích letech se v historickém centru metropole představí domácí bikerské ikony i zajímavá zahraniční jména. Mezi hlavní hvězdy patří stříbrný olympijský medailista z Ria a zlatý z Londýna Jaroslav Kulhavý, bronzový olympionik Španěl Carlos Coloma Nicolas a obhájce loňského vítězství Florian Vogel ze Švýcarska.

„Na Schodech startuji po několikáté, ale vždycky až po prvním kole si uvědomím, jak náročný závod to je. Těším se na skvělou atmosféru a doufám, že vítězstvím konečně potěším také pražské fanoušky, i když o víkendu mě stejně jako ostatní čeká svěťák v Novém Městě na Moravě. Přesto pojedu, co to půjde. Při fantastické divácké podpoře to ani jinak nejde," sdělil Jaroslav Kulhavý.

Start je v Nerudově ulici, cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu, který měří 1400 metrů, musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd z Malostranského náměstí na Jánský vršek a na Hrad. Ženy vyrazí na sedm okruhů v 17.00, muže čeká od 18.30 jedenáct kol. (spo)