„Je to pořád ještě otevřené. Dalších pět klíčových zápasů nás čeká. Uvidíme, co z toho nakonec bude,“ krotí trenér Pavel Hapal přehnanou euforii. Domácí kouč měl před zápasem o čem přemýšlet: kvůli kartám chyběl Hovorka, a tak se po delší době v základní sestavě objevil turecký stoper Kaya.

Stanciova paráda

Sparťané do zápasu vstoupili aktivně a bylo na nich vidět, že jejich forma má stoupající tendenci. Hosté se pouze bránili jako by ani nechtěli hrát. Jenže brzy ukázali, že šlo o klam. Jablonec se osmělil a byl nebezpečnější než favorit. Jovovič a Masopust však selhali. „U hráčů jsem postrádal klid v zakončení,“ líčil smutný kouč Petr Rada.

Platilo známé nedáš dostaneš. Do domácích řad přinesl klid nejlepší hráč na hřišti. Záložník Stanciu se po půl hodině hry postavil k trestnému kopu a zakroutil jej tak parádně, že Hrubý v jablonecké brance neměl šanci.

„Dobře jsem to trefil,“ usmíval se po zápase rumunský špílmachr. V české lize nenajdete hráče, který by přímé kopy kopal s takovým přehledem. „Po každém tréninku se jim se spoluhráči věnuji a neustále se snažím zlepšovat,“ dodal.

Jeho gól byl pro další vývoj zápasu velmi důležitý. „Potom už jsme tahali za kratší konec,“ uznal Rada. Sparta v průběhu jara kolabovala ve druhých poločasech, v nichž pouštěla vypracované vedení. To se ale tentokrát nestalo. „Už v Plzni jsme hráli dobře ve druhém poločase,“ zmínil Hapal.

Šural: ruka u těla

Ještě více se usmíval při situaci ze 62. minuty. Kulhánek nejprve hlavou trefil míč do břevna, Šural jej poté přistrčil Kadlecovi a ten pohodlně skóroval. Jak ale ukázal televizní záznam, gól neměl platit.

Šural míč přistrčil rukou. „Všichni to viděli. Balon se ode mě odrazil. Nebyl to úmysl. Ani nevím, jak se to posuzuje,“ kál se. Videorozhodčí chyběl, stav 2:0 platil a zůstal až do závěrečného hvizdu.

„Důležité bylo, že jsme neinkasovali. Rozhodla naše touha po vítězství a soudržnost,“ podotkl Šural. Nejen on bude v neděli pozorně sledovat další důležitou bitvu pro vývoj na špičce tabulky, ve které Liberec hostí Slavii.