Po výtečném vstupu v Opavě do jarní části druhé ligy se Dukla ukázala poprvé i doma – po 133 dnech fotbalového půstu. Navíc s novou hymnou a s pohlazením slunečních paprsků.

Juliska lákala snad vším i přislíbenou a také splněnou účastí legendárního Josefa Masopusta, přesto uchvátila pouhou pětistovku diváků.

Neuchvátila však osmou Čáslav, se kterou jen remízovala 2:2.

Po výhře v Opavě se tak Dukle zisk tří bodů nepodařilo zopakovat.

„Samozřejmě nemůžu být spokojený. Nepodařila se nám potvrdit ani výhra z Opavy, ale ani výkon. Ale vezmuli součet obou úvodních kol, tak čtyři body je dobrý počin,“ pronesl kouč Dukly Günter Bittengel.

A z opačného trenérského křesla souhlasil čáslavský Pavel Medynský: „Kdo se orientuje ve fotbale ví, a tím spíš tuto sezonu ve druhé lize, že je hrozně těžké potvrdit vítězství z venku. Je to o zkušenosti mužstva. My taky takhle ztrácíme.“

A právě zkušenost chybí. V každém týmu, nejen v Dukle. I proto obnovený a legendární kolos v zimě přivedl ostřílené borce Rychlíka a Adama z Bohemians 1905 nebo Buryána ze Žižkova.

„Ale i s nimi jsme se dnes dopouštěli hrubých chyb vzadu. A právě chyby, i když se jejich vyvarování věnujeme celý týden, odlišují hráče druhé ligy od té první. Nechci jakkoli snižovat jejich kvality, ale jsou prostě ještě trochu jinde,“ rozebral druhou nejvyšší soutěž Bittengel.

„Všichni trenéři říkají, že druhá liga je naprosto vyrovnaná. A to platí,“ dodal.

Jeho slova potvrdilo před týdnem první kolo. Čtyři první celky tabulky ztratily.

„Každý může porazit každého. Není vyloučeno, že za týden Dukla zase venku vyhraje. Celé je to pozitivní pro atraktivitu druhé ligy, že každý může vyhrát s každým,“ přemítal Medynský. „Týmu stačí jeden šikovný záložník. Je to hlavně o bojovnosti, méně pak o výkonnosti,“ zvolal. V sobotu na Julisce pak o trochu více zabojovala Čáslav: „Na Duklu jsme přijeli udělat jakýkoli bodový výsledek. Cíl se vyplnil. Jsme spokojení,“ povstal Medynský.

Plus další hlasy:

Medynský

První utkání jsme prohráli, byl to pro nás šok. Na Duklu jsme proto přijeli udělat jakýkoli bodový výsledek. JHe dobře, že jsme byli¨schopni dát gól. To nám pomohlo. Prvních dvacet minut jsme byli lepší, pak iniciativu převzala Dukla. Druhá půle byla vyrovnaná. Dukla se snažila překvapit nákopy do brejku.

Oboustranně zasloužený bod.

Hrozně těžké je potvrdit vítězství z venku. Je to o zkušenosti mužstva. My taky takhle ztrácíme. Je to o bojovnosti. Každý může porazit každého.

Není vyloučeno, že Dukla zase vemnku vyhraje.

Je to lepší pro atraktivitu druhé ligy, že každý může vyhrát s každým.