Ten projednával možnost koupě pozemku a stadionu, za něž chce majitel 134 milionů korun. Výbor radě doporučil, aby jednala s městkou částí o spoluúčasti na financování. Koupi musí projednat a schválit pražští radní a zastupitelé.

„Podmínkou toho, že Praha stadion koupí je, aby veškeré pozemky v jeho okolí byly magistrátu," řekl na jednání výboru náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Městská část tak bude muset svěřený pozemek hlavnímu městu vrátit. Případná koupě počítá také s tím, že veškerý provoz a běžnou údržbu bude platit fotbalový klub Bohemians 1905 jako nájemce.

Praha by mohla za stadion Ďolíček ve Vršovicích zaplatit 134 milionů korun. Daň z nabití nemovitosti 5,4 milionu Kč zaplatí podle dokumentu současný majitel, firma Bohemians Real. Magistrátní znalecký posudek ocenil stadion na zhruba 121 milionů korun. Z toho přibližně 16 milionů Kč je cena za výstavbu teplovodní kotelny pro vyhřívání trávníku.

O stadionu se jedná už 5 let

Pokud materiál týkající se koupě schválí radní, zastupitelé by se jím měli zabývat nejpozději do konce letošního března. Do konce dubna by pak měl být hotov návrh na modernizaci a nutné opravy stadionu. Propočet nákladů odhadovaných oprav v následujících tří až pěti letech je 29,5 milionu korun.

O získání stadionu se jedná už od roku 2011. Zástupci Prahy 10 na podzim 2014 schválili výměnu stadionu za sousední pozemky v odhadní ceně 60 milionů. Radnice tak měla místo 109 milionů zaplatit za stadion 49 milionů Kč.

Proti dohodě se ale postavilo tehdejší vedení Prahy, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů. Loni v srpnu dal vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, fotbalovému klubu výpověď. Klub má nyní prodlouženou nájemní smlouvu do letošního června.

Čtěte také: Brankář Zlámal: Kdyby měla Bohemka zázemí jako Sigma, je úplně někde jinde