Plzeň v Ázerbájdžánu vydřela postup díky vyrovnávacímu gólu z 85. minuty. „Blahopřeju Plzni, která postoupila a zajistila si tím minimálně Evropskou ligu. Samozřejmě je to pro nás nějaké ponaučení, když Plzeň přežila čtyři stoprocentní gólové šance soupeře. Já bych si nepřál, aby soupeř měl takové šance, ale přál bych si, abychom vstřelili gól," řekl Uhrin novinářům před odletem týmu do Portugalska.

Kádr Slavie je dost široký 

Bývalý plzeňský kouč nebere jako výhodu ani jako problém to, že Slavia v neděli kvůli podmáčenému terénu nehrála zápas úvodního ligového kola v Brně. „Jedinou výhodou toho je, že bychom měli nastoupit v podstatě v plné síle. Ale já do těch jiných utkání nejdu tak, že by se měl někdo zranit. Máme kádr dost široký na to, abychom jednotlivce případně nahradili," konstatoval Uhrin.

Před dvojzápasem s Riem Ave označil šance obou týmů na postup za naprosto vyrovnané a stejně to vidí i před odvetou. „Oba týmy jsou na podobné úrovni. Rozhodne individuální kvalita a to, kdo udělá víc chyb. Pevně věřím, že půjdeme do utkání koncentrovaní, protože to nesmíme pokazit," upozornil slávistický trenér.

Branka by byla pro tým výhodou 

Základem k postupu by měl být vstřelený gól. „Vstřelená branka by pro nás hodně znamenala, dostala by nás do výhody. Ale uvidíme, jaký bude vývoj zápasu. Zkoušeli jsme si i penalty," uvedl Uhrin.

„Chceme hrát to, co jsme hráli doma. To znamená jednoduše a na rychlé brejky. Pevně věřím, že budeme vycházet z takového bloku, který jsme nacvičovali," do­dal.

Čtěte také: Fotbalisté Slavie se doma rozešli s Rio Ave bez branek