„Nejmenší starost mi dělá obrana, ale brankáře, záložníka a útočníka bychom potřebovali,“ říká.

 

Jak jste užili první trénink?

Určitě budu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme se na fotbal už těšili. Člověk se po podzimní části těší na dovolenou, pak na svátky a když už to trvá relativně dlouho, tak se začne těšit do práce a na partu kluků, protože ho to baví. Neměli jsme žádný zapracovací trénink, ale klasický. Zahráli jsme si, zacvičili, zaposilovali. Normální trénink, v úterý nás čekají testy na fakultě, od středy najedeme na dvě tréninkové jednotky denně a o víkendu nás čeká první přípravný zápas v rámci Tipsport ligy.

Přípravu jste začali o týden později než ostatní ligové týmy.

Ano, ale měli jsme týdenní meziblok v prosinci, takže jsme si to mohli dovolit. Máme před sebou šest týdnů přípravy, a to je dostatečně dlouhá doba.

Souhlasíte s tím, že by Bohemka potřebovala posílit o brankáře a útočníka?

Byl bych rád, kdyby přišel hráč do každé řady. Tedy brankář, obránce, záložník i útočník. Kdyby se to nepovedlo, tak by mi nejmenší starost dělalo doplnění do obranné řady, ale další posty už nutně potřebujeme doplnit.

 

V jaké fázi jsou jednání s posilami. Může někdo už nastoupit do sobotního zápasu?

Když to tak řeknu, tak do tohoto utkání bychom mohli zařadit nula až jednu posilu. (usmívá se)

 Mluvilo se o zájmu o jihlavského útočníka Davise Ikauniekse. Pořád ho chcete?

Nutno říci, že do útoku už máme jednu posilu, Benjamina Tetteha, kterého jsme na podzim prakticky nevyužili. Teď ho máme k dispozici a na tréninku se jevil velice dobře. Ikaunieks by byl zajímavou variantou, ale nemyslím si, že je to otázka nejbližších dnů.

 

Podzim se vám bodově povedl, přinese to pohodovější náladu v přípravě?

Obecně se dá říct, že čím více se práce daří, tím je lepší nálada. Z podzimu máme dobrý pocit, ale na druhou stranu nic neslavíme. Uvědomujeme si, kolik vydané energie každý bod stál a jak křehké bylo na něj dosáhnout. Mám v paměti jaro. Přišel jsem na osm zápasů a udělali jsme jen sedm bodů, čtyřikrát v řadě prohráli, takže vím, jaké to je, když se nedaří. Jsme proto ve střehu a budeme v zimě zodpovědně a koncentrovaně pracovat, abychom po jaru zase měli důvod se těšit v létě na novou sezonu.

Bude hlavním zimním úkolem zlepšit ofenzivu, která nebyla na podzim tak produktivní?

V ofenzivě byla celá řada pozitivních prvků, ale celkově se její kvalita hodnotí podle počtu vstřelených gólů a tady s vámi musím souhlasit, že jich dáváme mnohem méně, než bychom si přáli.