Koubek reagoval na situaci z nastavení, která předcházela vyrovnávacímu gólu Zbrojovky. Ratajová při něm přehlédla ofsajdové postavení střílejícího Aloise Hyčky. „Včera v Brně vznikla chyba, která vyvolala spoustu emocí…," napsal reprezentační gólman na sociální síti facebook.

Koubek i Vácha se omluvili 

„Já ihned po zápase řekl větu, která mě mrzí a za kterou bych se chtěl všem ženám omluvit," uvedl Koubek. „Nebyla míněna šovinisticky, můj výrok byl mířen na konkrétní osobu a konkrétní situaci, která v zápase vznikla. A naopak já svoje holky miluju a chci, aby v životě dokázaly něco, na co budeme pyšní," dodal pod fotografií partnerky s dcerou.

Podobně jako Koubek se k situaci vyjádřil také záložník Sparty Lukáš Vácha, který se momentálně zotavuje po operaci kolena. Na twitteru napsal vzkaz „Ke sporáku".

„Pokud se to některých dotklo, rád bych upřesnil, že to nebylo myšleno nijak šovinisticky. Ženy v mužských funkcích podporuji a ženskému fotbalu také fandím," přidal Vácha. Jeho i Koubkovým výrokem se bude i přesto zabývat disciplinární komise.

Čtěte také: Kat Sparty? Hyčka obral Pražany podruhé o body: Je to příjemné