Je to hrozně moc důležitá výhra, zvláště když poslední dobou se nám doma nedařilo. Potřebovali jsme se dostat na dvacet bodů a to se nám kolo před koncem podzimního programu povedlo," oddechl si po utkání Pavel Košťál.

Posedmé se objevil v základní sestavě, přičemž posedmé to bylo ve druhé polovině podzimu.

Bohemka vás do přestávky přehrávala…
Je pravda, že první půle byla z naší strany nervóznější. Rozehrávka nám vůbec nešla, tím pádem získávala míče Bohemka a byla nebezpečná. Věděli jsme, že soupeř dobře presuje, společně s naší špatnou rozehrávkou to v první půli vyústilo v převahu Bohemky. Naštěstí pro nás nic ze svých šancí nevyužila. Kdyby ano, těžko bychom to otáčeli.

Naopak ve druhé půli se role prohodily…
Změnilo se to vlastně po tom našem brzkém gólu. Hned po nástupu do druhé půle jsme dali gól, to vás povzbudí a změní dění na hřišti. Mohli jsme pak hrát v bloku a Bohemka musela začít tvořit. Takhle nám to směrem do ofenzivy vyhovuje víc. Můžeme hrát na brejky, je tam i více prostoru pro kombinaci. Z toho ostatně plynul i ten náš třetí gól. Druhá půle byla z naší strany určitě lepší.

Jak se bránili útočníci Bohemians?
V lize už si nevyberete, každý tým má vepředu nějakého silného útočníka, s tím se musíte vypořádat. Já znám třeba Honzu Holendu ještě ze společného působení v Liberci a vím, že je dost silný a nepříjemný protivník. Lehké to nebylo.

Dvacet bodů je na nováčka krásný zisk. Čekal jste to?
Čekal nečekal… My chceme každý zápas vyhrát. Každopádně je fakt, že před posledním utkáním v Brně můžeme hrát poměrně v klidu. Tahle výhra je opravdu mimořádně důležitá. Jak středeční pohár s Duklou, tak konec podzimu v Brně si už můžeme užít.

Co vy osobně? Jak jste spokojen se svou podzimní bilancí v Karviné?
Něco jsem nakonec odehrál, takže spokojenost.