Po přestřelce v prvním zápase se čekalo, že odveta bude mnohem opatrnější. Už ve druhé minutě ale zazmatkovali stopeři Ousou s Kačarabou a Dessers chybu potrestal.Pro domácí to byl pořádný šok, ale uběhlo jen pár minut a hosté gól "zdarma" soupeři oplatili. Kökcü zahrál špatnou malou domů a Traoré po kličce brankáři pohodlně skóroval do prázdné branky.

Těsně před odchodem do šaten byli hosté kousek od druhého gólu, Dessers ale tváří v tvář Mandousovi neuspěl a vzápětí Nelson nepovedenou střelou z voleje zahodil ideální střeleckou pozici.

Varování si slávisté nevzali k srdci a po přestávce vedení Feyenoordu doslova darovali. Brankář Mandous špatně rozehrál a Dessers se před prázdnou brankou nemýlil.A to byl konec. Ve zbytku utkání byly veškeré útočné snahy slávistů křečovité a fanoušci se museli smiřovat s tím, že žádný další evropský zápas už v Edenu neuvidí.

close Slávisté nezvládli domácí odvetu s Feyenoordem a po prohře 1:3 na evropské scéně končí. info Zdroj: CPA zoom_in Slávisté nezvládli domácí odvetu s Feyenoordem a po prohře 1:3 na evropské scéně končí. V 78. minutě pak přidal třetí hřebík do domácí rakve Sinisterra a v nastavení ještě uviděl červenou kartu stoper Kačaraba. Tento zápas se partě trenéra Jindřicha Trpišovského opravdu nepovedl. Hořké je to zejména kvůli tomu, že největší porci individuálních chyb si slávisté schovali na jeden z největších zápasů sezony.

"Špatné, musíme to zahodit za hlavu a připravit se na ligu," uznal slávista Ivan Schranz. "Chtěli  jsme to za každou cenu urvat, Feyenoord pak trestal všechny naše chyby," pokračoval stoper Taras Kačaraba.

Trenér Trpišovský věděl, že na šest inkasovaných gólů ve dvou zápasech se těžko postupuje. "Je to zklamání. Tolik gólů, navíc po našich chybách. První poločas byl dobrý, ale ve druhém jsme ztráceli míče a dostávali nás pod tlak. Soupeř byl lepší. Vážíme si toho, kam až jsme se dostali, ale mrzí mě, jakým způsobem jsme vypadli a jak jsme soupeři pomohli nás vyřadit," řekl.

Slavia Praha - Feyenoord Rotterdam 1:3 (1:1)

Branky: 14. Traoré - 2. a 59. Dessers, 78. Sinisterra. Rozhodčí: Aytekin - Dietz, Schaal (všichni Něm.). ŽK: Köstl (asistent trenéra), Traoré - Kökcü. ČK: 90.+4 Kačaraba (Slavia). Diváci: 19.370 (vyprodáno). První zápas: 3:3, postoupil Feyenoord.

Slavia: Mandous - Bah, Ousou (77. Ševčík), Kačaraba, Oscar - Traoré (89. Tecl), Talovjerov - Schranz (77. Plavšič), Lingr (82. Samek), Olayinka - Sor. Trenér: Trpišovský.

Feyenoord: Marciano - Geertruida (83. Pedersen), Trauner, Senesi, Malacia - Kökcü, Aursnes - Nelson (67. Hendrix), Toornstra (55. Walemark), Sinisterra (83. Linssen) - Dessers. Trenér: Slot.