„Každý hráč, který prošel Slavii, v ní nechal kus srdce. Odchod Lukáše Železníka však bolí. Zaslouží si hrát a být v klubu, kde se mu to povede. Je to nejlepší řešení pro hráče i pro klub. Lukáše zastavilo v rozletu zdraví. Přeji mu, ať se mu v kariéře daří," popřál štěstí šestadvacetiletému hráči předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Chybělo málo a stěhoval do Zlína 

Podobný hlas zazněl i z druhé stran. „Prožil jsem ve Slavii radost i smutek. Přeju jí hodně štěstí jak na české, tak na mezinárodní scéně. Děkuji i fanouškům za podporu," vzkázal Železník. Teď si bude muset zvykat na méně hlasitější a početnější podporu, ale i jeho nový zaměstnavatel má ty nejvyšší cíle.

Přitom chybělo málo a stěhoval se ještě do vzdálenějšího koutu republiky, zpátky do Zlína. Slavia jej totiž nabídla společně s patnáctimilionovou sumou a dalšími bonusy za Vukadinoviče.

Slavii opustil i Jablonský

Tyhle námluvy ale nevyšly, a tak si Lukáš Železník v pátek poprvé přetáhl přes hlavu modrobílý dres týmu FK Mladá Boleslav. Slavii v pátek opustil další hráč, odchovanec a stoper Tomáš Jablonský, který zamířil za bratrem kanonýra Škody, Michalem, do brněnské Zbrojovky.

„Pocity mám smíšené. Na jednu stranu se moc těším do nového působiště. Jsem moc rád a vážím si zájmu Brna o mé služby a budu se snažit co nejvíce jim ten zájem oplatit tím, že budu hrát nejlépe, jak umím. Na druhou stranu opouštím klub, který miluji," řekl na rozloučenou.

Čtěte také: Stanislav Vlček: Čínu jsme si užili, ale návrat do zmrzlé Prahy nás zaskočil